1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Devrimci İşçi Hareketi: Yeni Kavga Yılımız Kutlu Olsun!


 

Kanadık toprak olduk
Çekildik bayrak olduk
Döküldük yaprak olduk
Geldik bugüne

Ekmeği bol eyledik
Acıyı bal eyledik
Sıratı yol eyledik
Geldik bugüne

Kavga ve mücadele dolu bir yılı zaferleriyle birlikte geride bırakıyoruz!

Kavga olmazsa zafer de olmazdı. 2022 yılı mücadele ve zaferlerin yılıydı. 2023 de bundan farklı olmayacak. Direnişlerimiz hayatın her alanında devam ediyor, edecek. Çünkü biz Anadolu halklarının umuduyuz, bu umudu onlarla birlikte büyütmek için faşizme ve emperyalizme karşı savaşımızı yarım asırdır devam ettiriyoruz. Bu savaş halksız süremezdi, bu savaşta kazandığımız zaferler bizsiz olamazdı; biz halkız, işçiyiz-emekçiyiz, hayatın her alanında alın terimizle çalışırız. Ama bize yaşamı haram ederler, ne bir iş güvencesi ne de yaşamımızı sürdürebileceğimiz alın terimizin hakkını vermezler.

İşte bu nedenle kavgamız yeryüzü aşkın yüzü olana dek devam edecek. 2023 yılında, kavgamızı, sömürünün ve adaletsizliğin olduğu her alana taşıyacağız, zaferlerimiz tüm emekçi Anadolu halklarını kucaklayacak ve sömürü zincirlerini kıracağız.

Selam olsun yeni kavga yılımıza!

Selam olsun direnen ve zafer kazanan direnişlerimize!

Selam olsun işçi sınıfımıza ve halklarımıza!

DEVRİMCİ İŞÇİ HAREKETİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.