1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Uzun Yürüyüş’ ün Birinci Günü

Uzun Yürüyüşün birinci günü: “İŞTE BURADAYIZ”

 

“Faşist 129 yasaları kaldırılsın” Komitesi 22 Ocak tarihinde, Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli’nin yaklaşmakta olan mahkemelerine dikkat çekmek ve Almanya’daki 129 yasasıyla yapılan yasal zorbalığı teşhir etmek için, Almanya genelinde Uzun Yürüyüşe başladı.

Uzun Yürüyüşün ilk günü Köln’de Anayasayı Koruma Örgütü (Verfassungsschutz) önünde başladı.

 

“Anayasayı koruma örgütü feshedilsin!” Talebiyle bu terör örgütünün önünde ilk eylem gerçekleştirildi.

Yapılan konuşmalarda bu kurumun suçları teşhir edildi. Sadece Nazileri koruyan değil, doğrudan Naziler tarafından yönetildiği ve bu anlamıyla meşru olamayacağı anlatıldı. Almanya içişleri bakanlığına bağlı olarak,

129 davaları için yasadışı rapor hazırladıkları ve bu raporlar devrimcilere karşı delil olarak kullanıldığı anlatıldı. Ama biz diyoruz ki; Bu terör örgütünün hazırladığı raporlar devrimcilere karşı delil olarak kullanılamaz!

 

Haklı ve meşru olan devrimcilerdir, devrimci ve Anti- Faşist mücadeledir.

 

Eylemde ayrıca Dev-Gençlileri ve ailelerimizi taciz etmekten vaz geçmesini ve kanlı ellerini üzerimizden çekmesini talep ettik.

 

Bu talepleri haykırmak için 40 kişi bir araya geldi. Filistin tutsaklarıyla dayanışma örgütü “Samidoun” da, Berlin’de kurulan birliğin bir parçası olarak, eylemde yerini aldı. Ayrıca Grup Yorum üyeleri ve 129 yasasıyla oturumları elinden alınan ve bu hak gaspına karşı 3 yıldan fazla direnen Almanya Direnişler Meclisi üyeleri de eyleme katıldılar.

 

Almanca ve Türkçe Sloganlarla, Grup Yorum marşları ve halaylarla eylem büyük bir coşkuyla geçti. Haklılığımızı ve meşruluğumuzu “İŞTE BURADAYIZ” diyerek haykırdık.

Devrimcileri, Anti-Faşistleri demokratları takip edip, taciz ederek korkutmaya ve Anti-Faşist mücadeleyi engellemeye çalışan Anayasayı koruma örgütüne; “BİZ SİZDEN KORKMUYORUZ” dedik. Eylemimiz yaklaşık 2 saat sürdü.

 

Uzun yürüyüşümüzü ve taleplerimizi de açıkladığımız eylemde, bir kez daha mücadelemizdeki kararlılığımızı ve Zafere olan inancımızı gösterdik.

 

Naziler tarafından yönetilen bir kurum Anayasayı da koruyamaz, hiç bir şeyi koruyamaz. O yüzden 129 Komitesi olarak taleplerimizden biri de bu kurumun feshedilmesidir!

 

Uzun yürüyüşümüz boyunca bu kurumun suçlarını teşhir etmeye devam edeceğiz!

 

Tüm halkımızı Uzun yürüyüşümüzü desteklemeye, kendi demokratik hak ve özgürlüklerine ve devrimcilere sahip çıkmaya çağırıyoruz!

 

FAŞİST 129A/B YASALARI KALDIRILSIN!

ÖZGÜL EMRE İHSAN CİBELİK VE SERKAN KÜPELİ TUTUKSUZ YARGILANSIN!

 

Umut Tv eylem boyunca resmî Facebook hesaplarından canlı yayındaydı.

Eylemde yapılan konuşmaları izlemek için Umut Tv Facebook hesabını takip edin!

https://fb.watch/ie6RZa0P1K/
Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.