1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Özgür Tutsakları Yeni Yıl Mesajı: Halkımızın Ve Büyük Ailemizin Yeni Kavga Yılını Kutluyoruz


Nice yılları direnişlerle geride bıraktık, yeni yıllara direnişlerle girdik.

2021'den 2022'ye Sibel ve Gökhan'ın Ölüm Orucu direnişiyle girdik ve direnişin zaferini kutladık.

2023 yılına da direnişle giriyoruz. Bu sefer Ege'nin karşı kıyısından, Yunanistan hapishanelerinden yükseliyor Cephelilerin direniş bayrağı.

BİZ Yunanistan'daki Özgür Tutsaklar, Yunan devletinin ABD emperyalizmi ve Türkiye faşizmiyle işbirliği içinde hukuksuz ve delilsiz yargılaması sonucu verdiği toplam 333 yıl hapis cezasına karşı 7 Ekim 2022 tarihinden beri açlık grevindeyiz.

Adaletsizlikle yüz yüze olduğumuz her yerde adalet için mücadele ediyor, adaletsizliğe boyun eğmiyoruz. Direnişlerle dolu bir tarihimiz var. Her bir direniş bizi güçlendirdi, büyüttü ve yenilmez kıldı.

Yenilmezliğimiz tarihsel haklılığımızdan, zafer inancımızdan, kararlı ve iradi olmamızdandır.

Yeryüzünde devrimci iradeyi yenebilecek, devrimci kararlılığı yenebilecek hiçbir silah icat edilmemiştir, edilemez de Çünkü irade ve kararlılığımızı yaratan Marksist-Leninist ideolojimizdir.

Emperyalizmin ve işbirlikçilerinin saldırılarına karşı direnip direnmemek ideolojik bir tercihtir. Biz ideolojik gücümüzle her şart ve koşul altında direnme irademizi koruduk. Bu iradenin yaratılmasında onlarca, yüzlerce yoldaşımızın kanı-canı vardır.

Biz Yunanistan Özgür Tutsakları olarak şehitlerimizden, tarihimizden ve geleneklerimizden aldığımız güçle direniyor, yeni kavga yılına direnişle ve umutla giriyoruz.

Halkımızın ve Büyük Ailemizin yeni kavga yılına kutluyoruz.

Yeni kavga yılında yeni zaferler kazanacak, umudu büyüteceğiz!

YAŞASIN DİRENİŞ YAŞASIN ZAFER!

YUNANİSTAN ÖZGÜR TUTSAKLARI

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.