1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Halk Cephesi Açıklama: Türkiyeli Devrimci Tutsakların Mahkemelerinin Ertelenmesi Keyfidir

Yunanistan hapishanelerinde tutsak 11 Türkiyeli devrimcinin temyiz yargılamaları 16 Kasım tarihinde başlamıştı. 1 Aralık tarihinde yapılan duruşmada 12 ve 14 Aralık duruşma tarihleri belirlenmişti.

Bugün mahkeme heyetinin sekreteri ile yaptığımız görüşmede 14 Aralık tarihindeki duruşmanın erteleneceğini öğrendik. 14 Aralık’taki duruşmanın yapılmayacağını öğrendik. Buna gerekçe olarak da mahkeme heyetinde üyelerden birinin müsait olmaması gösterildi.

Türkiyeli 11 devrimci yaklaşık yaklaşık üç yıldır hukuksuz bir şekilde tutsaklar. 7 Ekim tarihinden beri de süresiz açlık grevindeler. Bugün açlık grevinin 63. günündeler. Sağlık durumları hızla kötüleşiyor. Eğer mahkeme heyetinin öngördüğü gibi 14 Aralık’ta duruşma yapılmaz ve bize bildirdikleri tarih olan 10 Ocak tarihinden itibaren yargılamalar devam edilirse bu Türkiyeli 11’lerin sağlık durumlarının daha da kötüleşmesi anlamına gelecek. Çünkü bu tarihlerde açlık grevi yaklaşık 100’lü günlere ulaşmış olacak. Bu da onlar için hayati risk demektir. Yani yaşamları, sağlıkları tehlikeye girecek.

Biz bugün buna karşı tün dostlarımızı, tüm yoldaşlarımızı Türkiyeli 11’lerle dayanışmaya çağırıyoruz. Mahkeme heyeti duruşmayı bu kadar rahat, bu kadar keyfi şekilde erteleyememelidir. Bu kadar rahat bir şekilde erteleyebiliriz diyememeliler. Türkiyeli 11’lerin yaşam hakkını savunalım. Sadece özgürlüklerini değil, sadece adil yargılanma haklarını değil sağlıklı yaşam haklarını da savunuyoruz. Herkesi de Türkiyeli 11 devrimcinin yaşam hakkını savunmaya çağırıyoruz.

Başta yaşam hakkı olmak üzere adil yargılanma hakkını savunmaya ve özgürlüklerini istemeye çağırıyoruz.

12 Aralık’ta Türkiyeli 11’lerin duruşması görülmeye devam edilecek. 12 Aralık’ta Türkiyeli 11’leri daha güçlü bir şekilde sahiplenelim.

12 Aralık’ta Koridallos Hapishanesi önünde bir araya gelerek mahkeme heyetine onların bu keyfiliğine bu rahatlığına izin vermeyeceğimizi gösterelim. Bunun için herkesi 12 Aralık’ta Koridallos Hapishanesinde yapılacak duruşmaya çağırıyoruz.

Adalet İstiyoruz Alacağız!

Yaşasın Açlık Grevi Direnişimiz!

Türkiyeli 11’ler Serbest Bırakılsın!

Yunanistan Halk Cephesi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.