1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İsviçre'de Grup Yorum Gençlik Korosu Çalışmaları Başlıyor!


KAYITLAR İÇİN BİZE ULAŞIN:

Grup Yorum Evi:

📞 +49 177 2523792

 

Halkımız! Gelin en güzelini biz yapalım. Sanatımızın ait olduğu yeri biliyoruz.

Sadece dinleyen olarak değil, halk korolarında üreten ve söyleyen olalım. Kapımız halktan yana olan herkes için açıktır.

 

Korolar, Grup Yorum’un halkla, halkla Grup Yorum arasındaki köprüdür. “Grup Yorum Halktır Susturulamaz” sloganının ne anlam ifade ettiğinin sırlarından bir tanesi de korolardır.

Korolarımızda halkımızla birlikte şarkı söylüyor, sohbet ediyoruz. Birlikte üretiyor, birlikte yaşıyoruz. Korolar bize ortak bir ruh hali oluşturma şansı veriyor.

Hem birlikte şarkı söylüyoruz, hem zaman geçiriyor ve aynı sofrayı paylaşıyoruz. Korolarımızla bir yaşamı paylaşıyoruz. Koro esnasında tek bir vücut olmayı, tek yumruk olmayı, hepimiz birimiz için, birimiz hepimiz için demeyi öğreniyoruz.

Ortak bir güzellik yaratıyoruz. Herkesin dahil olabildiği bir güzellik. Herkesin bir zenginlik kattığı bir güzellik yaratıyoruz. Sesi teknik olarak en geri olanından en ileri olanına kadar hepimiz ortak çıkardığımız sese yoğunlaşıyor ve ona odaklanıyoruz.

Koroda esas olan ortak çıkarılan ses ve tek kişi gibi söyleyebilmektir. Bu durum ortak bir ruh hali oluşturur ve bu ruh hali çalışma dışındaki zamana da yansır. Kolektivizmin yarattığı bu güç, birlikte olma duygusunu, örgütlü bir iş yapmanın gücünü öğretir ve güçlendirir.  Biz kolektivizmle yeni bir yaşam kuruyoruz.

 

Koro Birlik Olmaktır – Grup Yorum Korolarında Birleşelim

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.