1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İsveç Halk Cephesi: Yeni Bir Yılda Kuzey'de Umudu Büyütelim

Emperyalizm ve faşizm dünyanın her yerinde halkımıza saldırıyor. Yeraltı ve yerüstü tüm zenginliklerimizi bir avuç zenginin eline vererek, halkımızı ekmeksiz ve adaletsiz bırakıyor. Ukrayna’da başlayan savaştan sonra İskandinav halkı korkutularak, halk bilinçli olarak NATO'ya girmek için ikna ediliyor. NATO dünya haklarının kanlarıyla beslenen bir örgüt olmasına rağmen, NATO’yu İsveç ve Finlandiya halkına sanki bir korucu duvar olarak sunulup halka pazarlanıyor. İsveç ve Finlandiya halkı bu kirli oyuna defalarca kez dur demek için eylem yapmasına rağmen, aralık ayında, basında yayınlanmaya başlayan Rusya, İsveç'e saldıracak senaryoları ile İsveç halkının korkularını ve endişelerini daha da büyüyüp, sürekli Ukrayna’dan yıkım haberleri verilerek, halkın NATO'ya olan anti sempatisini tersine çevirmek isteniliyor. İskandinavya halkı çaresiz değildir, Eli kanlı NATO'ya boyun eğmek zorunda değildir ve bu oyunlara gelmemelidir.

İsveç ve Finlandiya Türkiye'ye boğun eğmemelidir.

Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğini onaylaması için, iki ülkeden İstediği en son 42 kişilik listeye karşı İsveç ve Finlandiya halkı direnmelidir. Bu listeler iki ülkeye sığınmış onlarca mültecinin endişesine neden olmuş ve maalesef geçtiğimiz ayda İsveç, Dersimli Mahmut Tat isimli bir politik mülteciyi Türkiye'nin baskılarını dindirmek için iade edilmiştir. Kendi ülkenize sığınmış politik mültecileri Erdoğan istiyor diye iade etmek, İsveç'in demokrasi ve İnsan hakları adı altında büyütmek istediği adına leke düşürmektedir. NATO üyeliği karşılığında politik mülteciler pazarlık söz konusu olmamalıdır ve İsveç bu müdahalelere dur demelidir.

2023'te Kuzeyde umudu büyütelim

İskandinavya her ne kadar da Avrupa'dan uzak görünse de aslında İskandinavya; Avrupa'nın da mücadelenin de tam göbeğindedir. İsveç'te var olan sorunlarımızı tartışabilmek, şu an İsveç hükümetinin başına geçen aşırı sağ hükümetin politikalarına direnmek, yoksullaşmaya başlayan halkın sıkıntılarını çözebilmek ve mahallelerimizde büyümeye başlayan çeteleşmeye ve uyuşturucuya karşı hep birlikte karşı durmak için bir alternatifiniz var, oda İsveç Halk Cephesidir.

Gerek ülkemizde gerek yaşadığımız gurbet ellerde, hiçbir saldırı karşısında sinmeyerek, mücadele ederek, haksızlıklar karşısında direnerek Halkın Umudunu büyüttük. Yeni yılda da büyütmeye devam edeceğiz. Halkımıza reva görülen umutsuzluğu asla kabul etmeyecek mücadeleyi yükseltecek, direnişlerimizle UMUT olmaya devam edeceğiz.

Yeni yılda ülkemizde hapishanelerde ve dışarda süren direnişlerin sesi olacak, direnişlerimizi büyüteceğiz. Adaletsiz, çivisi çıkmış düzenlerine karşı her yeri direniş alanına çevirmek için gecemizi gündüzümüze katacağız…

2023 yılında halkımızı İsveç Halk Cephesi saflarında örgütlenmeye, birlikte mücadele etmeye ve sorunlarımızı birlikte çözmeye çağırıyoruz. Unutmayın Çaresiz Değilsiniz!

İsveç Halk Cephesi

30 Aralık 2022

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.