1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halk-Mer Belçika'da Paris Katliamı hakkında açıklama Yaptı: Katliamın sorumlusu Fransız emperyalizmidir

Belçika'nın Liege şehrinde faaliyet sürdüren Halk-Mer Paris'te yaşanan katliam ile ilgili bir açıklama yaptı.

Dernek üyelerinin ve konuklarının oluşturduğu yaklaşık 40 kişi ile yapılan açıklamada saldırının sorumlusunun Fransız emperyalizmi olduğuna vurgu yapıldı.

Açıklamanın tam metni aşağıdadır:

 

Paris Katliamının Sorumlusu Emperyalist Fransız Devletidir...

 

23 Aralık Cuma günü Fransa'nın başkenti Paris'te bir katliam gerçekleşti.

 

Saldırıyı gerçekleştiren ırkçı faşist elindeki silahla Ahmet Kaya Kültür Merkezi’ne sonra orda bulunan bir esnafa kurşun yağdırdı. Bu saldırı sonucunda 3 kişi hayatını kaybetti. Silahı tutukluk yapmasa katliamın boyutu çok daha büyük olacaktı.

Avrupa'nın her yerinde benzer saldırılar yaşanıyor. Almanya, Norveç, Yunanistan, İsviçre, İsveç VE FRANSA yabancılara yönelik katliamlar gerçekleştiriliyor.

Bu kez Fransa'nın başkentinde 3 Kürt katledildi.

3 Kürt Irkçılığın, faşizmin kurbanı oldu.

Kimse bu saldırının münferit bir saldırı olduğunu iddia etmesin.

Bundan tam 9 yıl önce yine Paris'te yaşanan saldırıda 3 Kürt siyasetçi katledilmişti. Yaşanan katliam Fransız devletinin Türkiye oligarşisinin ortak gerçekleştirdiği katliamdı...

Avrupa'nın hiçbir yerinde hiçbir ırkçı saldırı emperyalist devletlere rağmen olamaz. Katliamlarda, ırkçı politikaların sonucunda yaşanmasının ötesinde, birebir emperyalist devletlerin organizasyonu, himayesi söz konusudur. Almanya'da, Norveç'te, Yunanistan'da, Fransa'da bundan önce yaşanan saldırılardan sonra açığa çıkan gerçekler ırkçı saldırıların devletler tarafından örgütlendiğini, ırkçı örgütlerin emperyalist devletler tarafından korunduğunu hatta kurulduğunu göstermiştir.

 

Katliamdan hemen sonra Fransa içişleri Bakanı’nın yaptığı açıklamada saldırgan ırkçı katilin suç kaydı olmadığını dile getirmesi bilmezliğinden değildir. Irkçı faşistin bundan önce de benzer suçlardan kaydı olduğu, hatta 2021 yılına kadar tutukluluğu olduğu basına yansıdı. Bu gerçekten İçişleri Bakanı’nın haberdar olmaması mümkün değildir. İç işleri bakanı katliamı münferit, lokal, bireysel bir saldırı gibi göstermek istemektedir.

 

HAYIR!

Bu saldırı Fransız Devleti’nin kontrolünde gerçekleşmiş bir saldırıdır. Söz konusu bir yabancının sıradan bir kavgası dahi olsaydı, onlarca polis derhal olay yerine üşüşürdü. Ama böylesi bir saldırı polis merkezinin birkaç yüz metre uzağında olmasına ve polise telefon edilmesine rağmen, polisin olay yerine gelmesi 40 dakika sürmüştür. Adeta daha fazla insan katledilmesi beklenmiştir. Bu esnada şans eseri silahın tutukluk yapması katliamın büyümesini engellemiştir.

 

 

Εmanuelle Macron ise yaşanan katliamdan sonra tepki gösteren halka saldıran polisi kutlamış, göz yaşartıcı bomba, jop, biber gazı ile halka ikinci bir zulüm yaşatan polisi tebrik etmiştir.

Evet bu katliamın da 2013'te yaşanan, 3 Kürt siyasetçinin ölümüyle sonuçlanan katliamda olduğu gibi sorumlusu Fransız devletidir.

Emanuelle Macron' dan içişleri bakanına, belediye başkanına kadar katliamdan sonra yapılan başsağlığı mesajları ikiyüzlülüğün örneğidir.

Her fırsatta istihbaratlarının ne kadar güçlü olduğu ile övünen emperyalist devletler bu güçlerini ırkçı faşistleri açığa çıkartmak, dağıtmak için kullandığı görülmemiştir.

 

Paris'te yaşanan katliama gösterilen tepkiler haklıdır, meşrudur!

Biz HALK-MER olarak bu katliamı lanetliyoruz.

Irkçılığa karşı müsaadeyi yükseltmeye çağırıyoruz.

Emperyalizme ve faşizme karşı mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.

 

Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Mücadelemiz

Katil Emperyalizmden Hesap Soralım

Emperyalizme, Irkçılığa Karşı Gücümüz Birliğimizdir.

Bijî Bratîya Gelan

Yaşasın Halkların Kardeşliği


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.