1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Halk Cephesi: Yeni Yılı Dileklerimizle Değil Direnişlerimizle Güzelleştireceğiz


Dünya halkları bütün güzellikleri DİRENEREK ve SAVAŞARAK yarattı.

Dünya halklarının tarihindeki bütün zaferler, DİRENEREK VE SAVAŞARAK kazanıldı.

Yeni yıla, 2023'e DİRENİŞLERİ yayma, SAVAŞI büyütme kararlılığıyla giriyoruz.

 

Yeni yıla, inancımızla, umutlarımızla giriyoruz.  Eskiyi yıkıp yeni kurma inancımızla,

yanlışı mahkum edip doğruyu hakim kılma inancımızla, zalimden hesap sorma kararlılığımızla,

halk ve vatan sevgimizle 2023 bizim olacak.  Buna inanıyoruz. Çünkü direniyoruz.

Direnen ve savaşanlar, bazen kaybedebilirler. Ama bu tek zafer şansıdır.  Direnmeyen ve savaşmayanların ise asla zafer kazanma ihtimali yoktur.

 

HALKIMIZ!

2022 Yılı Boyunca Direniş ve Kavga İçinde Olduk. 

 

- Sibel Balaç, Gökhan Yıldırım ve İleri Kızılaltun'un adalet için başlattığı ölüm oruçlarını sahiplendik. Türkiye faşizminin üç direnişçinin taleplerini kabul etmesi için yüzlerce eylem gerçekleştirdik.

Zaferin onurunu ve gururunu vatanımızdaki yoldaşlarımızla ve halkımızla paylaştık.

 

- Almanya'da üç devrimcinin Alman emperyalizmi tarafından tutuklanması karşısında, tüm Avrupa çapında faşizmin hukuksuzluklarını teşhir eden bir kampanya geliştirdik.

 

- Uyuşturucuya, yozlaşmaya karşı mücadelemizi sürdürdük. Bu savaşı Avrupa'da sürdüren sadece biziz.

 

- 1 Mayıs’ta Avrupa'da bulunduğumuz her yerde alanlara çıktık. Devrim iddiasının ve sosyalizmin alanlardaki temsilcisi olduk.

- Maraş, Roboski, 19 Aralık, Sivas... katliamların hiçbirini unutmadık.

- Düzen futboluna karşı, halkın futbolunu örgütledik.

- Birçok kesimin derneklerini kapattığı açamaz hale geldiği Avrupa'da, kurumlarımıza yeni kurumlar ekledik.

- Türkiye'deki ve Avrupa'daki hemen tüm direnişleri sahiplendik.

- Türkiye, Yunanistan ve Avrupa'daki tutsaklarımızı yalnız bırakmadık.

Bunları geliştirerek devam ettireceğiz. Üzerimize düşen budur.

 

Emperyalistler ve işbirlikçileri, Avrupa'da ve dünyanın her yanında, dünya halklarına karşı ideolojik teslim alma amaçlı büyük bir saldırıyı sürdürüyorlar.

Tüm değerlerimizi yok etmek istiyorlar. Bu nedenle, yozlaştırma saldırısı ve mürtecileştirme, ideolojik teslim alma saldırısının koç başları olarak kullanılıyor.

Vatanımızdan, halkımızdan, halkımızın mücadelesinden asla kopmayacağız. İdeolojimizle, değerlerimizle direneceğiz. Direnmezsek yok oluruz. Emperyalistlere bu mutluluğu tattırmayacağız. Tersine, biz onları yok edeceğiz.

 

Halkımız!

Dünya Halkları!

Halk Cepheli Yoldaşlarımız

Dünya halklarının 2023'e dair tüm güzel dileklerini paylaşıyoruz. Ancak diyoruz; dünyayı salt dileklerimizle değil, direnişlerimizle güzelleştirebiliriz. Dileklerimiz yeni bir yıl için başlangıçtır. Gerisi emeğimiz ve pratiğimiz, cüretimiz ve kararlılığımızdır.

Emeğimizi ortaya koyduğumuzda, pratiği, cüret ve kararlılıkla örgütlediğimizde, önümüzdeki yılın direniş dolu, kavga dolu, zafer dolu bir yıl olacağı kesindir. Bu inançla, tekrar tüm halklarımızın, yoldaşlarımızın yeni yılını kutluyoruz.

Zafer Direnenlerindir

Gelecek Bizimdir!

 

31.12.2022

Avrupa Halk Cephesi

 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.