1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Dev Genç Kış Tatil Kampının 6. Günü

29 Aralık Perşembe günü yine erkenden kahvaltı masasında toplandık. Spor saatinde tekrar polis devrimci oyununu oynadık. Devrimciler polis ’in gözaltı terörüne karşı yağmur çamur demeden direndiler….

Spor dan sonra topluca temizlik yapıldı. Ardından seminerimiz başladı. Seminerde KAPİTALİZM VE SOSYALİZM anlatıldı. Kapitalizm de nasıl her şey para ve bir avuç zenginin kar’ı için ise sosyalizm de her şey insan içindir. Kendi hayatımız dan  hatta kampımızdan örnekler vererek iki düzeni de karşılaştırdık.

Öğlen yemeğimizi yedikten sonra pratik çalışma için her grup kendi toplantısını yaptı. Ve kamp boyunca yapılan faaliyetler devam etti. O gün Irkçılığa karşı mücadele grubu, spor başlamadan hemen önce oturma eylemi düzenlemişlerdi.

Kültürel çalışma saatinde yılbaşına hazırlıklarımız koro, halk oyunları ve film ekiplerinde devam etti .

Sok tartışma programımızı düzenledik. Konumuz; KAPİTALİZM Mİ YOKSA SOSYALİZM Mİ? Oldu… sosyalizmi savunan takım kazandı ve durumu 3-1 yaparak, tartışma programının kazanan grubu oldu. Tartışma programından sonra programımız eğlence komitesinin hazırladığı sandalye kapmaca oyunu ile bitti.

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.