1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Sibel Balaç Çayan Mahallesinde Coşkuyla Karşılandı

AKP Faşizmi Tüm Yasal Zorbalıklarıyla

Ölüm Orucu Direnişinin Zaferini Gölgelemeye Çalışsa da Bunu Başaramayacak!

Yaşasın Ölüm Orucu Direnişi!
Yaşasın Zafer!

12 Ekim'de direnişinin 298. gününde tahliye olan ölüm orucu gazisi Sibel Balaç Ankara'da başlayan tedavisine İstanbul'da devam etmek için 1 Kasım günü İstanbul'a gelmek için yola çıktı.

İstanbul Kavacık'ta polisin Sibel Balaç ve refakatçilerinin bulunduğu aracı keyfi olarak durdurmasının ardından iki refakatçi ifade eksiklikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Bu gözaltılar yaşanırken Çayan Mahallesi'nde Mehmet Güvel'in evinin bulunduğu sokak polis ablukası altında tutularak AKP polisinin slogan atamazsınız, davul çalamazsınız gibi tamamen keyfi uygulamalarıyla mahalle terörize edilmeye çalışıldı.

Tüm bu kuşatma altında ölüm orucu gazisi Sibel Balaç'ın bulunduğu aracın evin önüne gelmesiyle kapıda bekleyen halk, TAYAD'lı Aileler ile ölüm orucu gazileri Gökhan Yıldırım ve İleri Kızılaltun Sibel Balaç'ı tilililer ve sloganlarla karşıladı. Zafer sloganlarını ve halkın siyasi zaferi sahiplenmesini hazmedemeyen AKP'nin işkenceci polisi, Sibel Balaç binaya girdiği zaman ölüm orucu gazileri Gökhan Yıldırım ve İleri Kızılaltun'un da içlerinde bulunduğu karşılamada olan halka gazlarla saldırdı. Ve aranmaları olduğu gerekçesiyle Zeynep Gonca Karakoç, Hasan Basri Yıldız ve Uğurcan Gün'ü gözaltına alarak bina kapısına kalkanlarıyla halkın dışarı çıkmasını engellemek amacıyla barikat kurdu.

Polisin bu keyfi saldırısını kabul etmeyen TAYAD'lı Aileler, ölüm orucu gazileri ve halkımız polis kapıya barikat kuruyorsa barikatı kaldırtmalı ve dışarı çıkmalıyız diyerek polis kalkanlarına yüklendi. Burada AKP'nin tüm adaletsizliklerine karşı bedenlerini delil yapan ve gün gün hücre hücre eriyerek zaferi kazanan ölüm orucu gazileri Gökhan Yıldırım ve İleri Kızılaltun bir kez daha bedenlerini polis saldırısına karşı halkın ve TAYAD'lı Ailelerin önüne barikat yaptı. Burada dosta ve düşmana seslenen ölüm orucu gazisi İleri Kızılaltun bu barikatların kurulma nedeninin asıl olarak ölüm orucu direnişinin zaferinin hazımsızlığı olduğunu belirterek ne yaparlarsa yapsınlar AKP'nin yasal zorbalığına teslim olmayacaklarını söyledi. Polis barikatlarını tanımayarak Sibel Balaç'ı sloganlarla karşılayan TAYAD'lı Aileler Mehmet Güvel'in evine geçti.

Burada kısa bir açıklama yapan Sibel Balaç, Gökhan Yıldırım ve İleri Kızılaltun bu saldırının ölüm orucu direnişinin zaferinin hazımlığı olduğunu bir kez daha belirtti. Ve yasal zorbalıkla da gözaltılarla da olsa zaferin halkımızla birlikte kutlanmasına engel olunamayacağını söylediler. Zafer tatlısının dağıtılması ve yapılan sohbetlerin ardından polis ablukası altında ölüm orucu gazileri Mehmet Güvel'in evinden çıktı. 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.