1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Okmeydanı Halk Meclisi Aylık Faaliyet Raporu


1-) Uyuşturucuya Karşı Savaşımız Sürüyor.

Uyuşturucu bağımlısı bir gencin ailesi ziyaret edildi. Bağımlı genç ile konuşularak denetimimiz dahilinde bir program teklif edildi. Olumlu cevabın yanında 4 arkadaşını da durumundan bahsederek onlara da yardımcı olunması gerektiğini söyledi. Uyuşturucunun karşısında gençlerimizin yanında olacağız.

2-) Hiçbir Ailemizi ve İnanımızı Tefecilerin İnisiyatifine Bırakmayacağız. Tefecilerden Hesap Sorduk, Soracağız

Kumar borcu nedeniyle tefecilerden borç alan bir kişinin ailesi meclisimize başvurdu. Alınan paranın

faiz uygulanarak 5 katına çıkarıldığı ve bu yüzden tehdit edildiklerini söyleyen ailenin talebi üzerine tefeciler ile irtibata geçildi. Meclisimizce uyarılan tefeciler geri çekildi. Yalnızca ana paranın ödenmesi neticesinde sorun çözüme kavuşturuldu.

3-)Etkinliklerimizle Dayanışmayı Pekiştiriyoruz

Daha önce sorunlarına ortak olduğumuz ve bu sorunları hep birlikte çözümlediğimiz iki ailemizin katıldığı bir çay - börek etkinliği düzenlendi. 8 Kişinin katılım gösterdiği böreklerin ailelerimiz tarafından hazırlanıp ortaya konulduğu etkinlik yaklaşık 1 saat sürdü.

4-) Uyuşturucunun Arkasında AKP Karşısında Halk Meclisi Var

Sağır sultanın bile duyduğu şekilde uyuşturucu satışının örgütlendiği bir bölgede çalışma yürütüldü. Önce o bölgede esnaflar ile bir toplantı alındı. Gerçekleştirilen toplantıda esnafların 'ne yapmalı' çerçevesindeki görüşleri bir programa bağlanarak hayata geçirildi. Hayata geçirilenlerin bir tanesi de trafiğin hızlandığı zamanlarda hızlı bilgi aktarımı ve nöbet tutmak oldu. Şu ana kadar birçok satıcı ve içici uyarılarak bölgeden uzaklaştırıldı. Bir içicinin ise ailesine ulaşıldı. Annesi ile yapılan konuşmada kendisine denetimimiz dahilinde bir program sunuldu. Anne ve bağımlı gencin kabul ettiği programın ilk adımı içici gelmediği için hayata geçirilemedi.

5-) Halk Toplantıları İle Örgütlü Mücadelemizi Büyütüyoruz.

Semtin bir çok sorununu içeren ve bu sorunları konuşup tartışmak akabinde bir programa bağlamak için 3 halk toplantısı düzenlendi. Bu toplantılara toplamda 100 kişi katıldı.

6-) - Dayanışma Yoksul Halkın Silahıdır

Şu an tutsak olan ve ailesi semtimizde yaşayan bir gencimize yönelik bir dayanışma örgütlendi.

- Yakın akrabası hastaneye kaldırılan bir gencimizin yanında olunarak dayanışma gösterildi.

 

DÜZEN KİRLETİR, HALK MECLİSİ TEMİZLER!

Uyuşturucuya ve Her Türlü Yozlaşmaya Karşı Halk Meclisleri VAR! Katıl, Örgütlen ve Mücadele ET!

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.