1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Halkın Hukuk Bürosu Enternasyonal Büro Açıklaması: AKP’nin Cübbeli Cellatlarının Halkın Avukatlarına Verdiği Cezalar Hükümsüzdür!


AKP’NİN CÜBBELİ CELLATLARININ HALKIN AVUKATLARINA VERDİĞİ CEZALAR HÜKÜMSÜZDÜR!

SON SÖZÜ EBRU SÖYLEDİ HÜKMÜ TARİH VERECEK!

TARİH BU KARARI VERENLERİ LANETLEYECEK;

HALK İÇİN, HAKLIDAN YANA AVUKATLIK YAPAN HALKIN AVUKATLARINI BERAAT ETTİRECEK, ONURLANDIRACAKTIR!

BİZ KAZANACAĞIZ! BİZ KAZANACAĞIZ! BİZ KAZANACAĞIZ!

 

Bugün Türkiye ve dünya tarihinin en önemli politik davalarından birinde, AKP iktidarının emir eri durumundaki hakim ve savcılar halkın avukatlarına bir kez daha cezalar yağdırarak tarihe geçecek, tarihin lanetle anacağı bir karara imza attılar.

18 Ocak 2013’te İstanbul ve Ankara’daki Halkın Hukuk Bürolarına, ÇHD Genel Merkezi ve İstanbul Şubesine ve ayrıca bazı ev ve avukatlık bürolarına yapılan baskınlarda 12 avukat gözaltına alınmış, 9 avukat tutuklanmıştı. Toplam 22 avukatın yargılandığı, HHB/ÇHD davası olarak bilinen ve 9 yıldır devam eden davada bugün (11 Kasım 2022) “hüküm” açıklandı.

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın 7-11 Kasım tarihleri arasında görülen son duruşmasında AKP’nin cübbeli cellatları, ellerine önceden tutuşturulduğu belli olan bir USB bellek içinde duruşma salonuna getirip okudukları kararla halkın avukatlarına ve dostlarına ceza yağdırdı.

Bu kararla halkın tutsak avukatlarından Selçuk KOZAĞAÇLI’ya örgüt üyeliği ve propaganda suçlarından 13 yıl, Barkın TİMTİK’e örgüt üyeliği, propaganda (7 kez), polise direnme ve yasadışı gösteriye katılma “suç”larından toplam 20 yıl 6 ay, Oya ASLAN’a ise örgüt üyeliği ve propagandadan (6 kez) olmak üzere toplam 16 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Daha önce, AKP’nin seyyar giyotini ve Adalet Bakan yardımcılığıyla ödüllendirilen Akın Gürlek tarafından verilen ceza nedeniyle hükümlü olarak duruşmaya katılan Özgür Yılmaz’a da propagandadan ceza verildi. Davada tutuksuz yargılanan, bir kısmının artık ne HHB ile ne de ÇHD ile ilgisi olmayan avukatlara örgüt üyeliği ve propagandadan cezalar yağdırıldı. 22 avukatın sanık olduğu davada mahkeme 19 avukata toplam 146 yıl hapis cezası verdi. Savunmaları alınamayan iki avukatla ilgili dosyanın ayrılmasına; halkın avukatı, adalet şehidimiz Ebru Timtik ile ilgili davanın ise düşürülmesine karar verildi.

Bu kararı tanımıyoruz; çünkü onların tek “suçu” halkın avukatlığını yapmaktır.

Bu karar devrimci avukatları sindirmek, halkın avukatlığını yok etmek için verilmiş siyasi bir karardır. Bu karar onlara halkın avukatlığını yapmanın bedeli olarak verilmiştir.

Bu kararı tanımıyoruz; çünkü bu karar halkın avukatlarını tecrit edip yalnızlaştırmak, terörize edip imha etmek, en nihayetinde teslim almak için verilmiş bir karardır.

Bu kararla tüm avukatlara açık bir şekilde “Halkın Hukuk Bürosu’ndan ve halkın avukatlarından uzak durun, yoksa sizin de başınız yanar” denilmiştir.

Bu kararı tanımıyoruz; çünkü bu karar adil olmayan bir yargılamayla, delilsiz, kanıtsız bir şekilde verilmiştir.

Bu karar sahteliği kanıtlanmış dijital delillerle, yalancı gizli tanıkların, istihbarat elemanı bir şizofrenin yalan ifadeleriyle verilmiş hukuksuz bir karardır.

Bu kararı tanımıyoruz; çünkü bu kararda halkın avukatı, adalet şehidimiz Ebru Timtik’in kanı vardır.

Bu davada delil arayanlar Ebru’nun 238 gün boyunca açlığıyla “Adalet!” diye haykıran ve bugün toprağa karışan bedenine bakmalıdır. Ebru’nun toprağa karışan bedeni bu davadaki hukuksuzluğun, adaletsizliğin, yasal zorbalığın en büyük delilidir.

Bu hukuksuzluğa, adaletsizliğe, bu yasal zorbalığa tüm dünya halkları tanıktır. 9 yıl boyunca dünyanın dört bir yanından gelerek bu davayı takip eden yüzlerce meslektaşımız tanıktır.

Hiç kimse, hiçbir şey bizi bugün verilen bu kararın bir mahkeme kararı olduğuna inandıramayacak. Tıpkı yapılanın bir yargılama olmadığı gibi...

Bugün halkın avukatlarına usulen son sözleri soruldu. Biz ise usulen değil esasen diyoruz ki; BU DAVADA SON SÖZÜ EBRU SÖYLEDİ HÜKMÜ TARİH VERECEK!

Tarih bu kararı verenleri lanetleyecek, her koşulda halk için, haklıdan yana mücadele eden halkın avukatlarını beraat ettirecek, onurlandıracaktır!

Şunu bir kez daha tüm dünyaya ilan ediyor ve Ebru üzerine ant içiyoruz ki, bedeli ne olursa olsun HİÇBİR ŞEY, HİÇBİR GÜÇ BİZİ HALKIN AVUKATLIĞINI YAPMAKTAN, DEVRİMCİ AVUKATLIKTAN ALIKOYAMAYACAK!

Dostumuz da düşmanımız da bilsin ki, asla teslim olmayacağız! HİÇ KİMSE ZULMÜN ÖNÜNDE BOYUN EĞDİĞİMİZİ, DİZ ÇÖKTÜĞÜMÜZÜ GÖRMEDİ, GÖRMEYECEK!

BİZ KAZANACAĞIZ! BİZ KAZANACAĞIZ! BİZ KAZANACAĞIZ!

 

HALKIN HUKUK BÜROSU ENTERNASYONAL BÜRO

11.11.2022

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.