1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Düsseldorf'ta Yapılacak Olan "Mahalle" Filmi Çalışmaları Devam Ediyor

MAHALLE Filminin Düsseldorf gösterimi için çalışmalar devam ediyor. 6 Kasım günü Solingen Alevi Bektaşi Derneğindeki kahvaltıya katılındı. Film hakkında yönetimle konuşulduktan sonra derneğe iki afiş asıldı. Kahvaltı sırasında kısa bir konuşma yapılarak Mahalle filmi anlatıldı ve filmi izleme çağrısı yapıldı. Kahvaltıdan sonra insanlar gelerek tek tek bilet aldılar. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı kahvaltıda 20 bilet verildi.

Ayrıca dernek yönetimi daha sonraki bir tarih için filmi dernekte göstermek üzere Filmin yönetmenini ve yapımcılarını da davet etti. Bu konuda ileriye yönelik bir projenin olduğu anlatıldı. Karşılıklı telefon numaraları alındı. Bu konuda dernek yönetimi olarak değerlendirilip Mahalle Filmi emekçileri çağrılacak.

Yine aynı gün; Solingen de bulunan farklı bir Alevi Derneği de ziyaret edildi. O gün orada taziye yemeğinden dolayı yetkili kimse yoktu. Oradaki derneğe de afiş asıldı ve iletişim telefonu verildi. Orada bulunan ve cenaze yakını olan bir kişi filmi duyduğunu ve toplu olarak gelmek istediklerini söyledi. Bu sırada yine aynı gün Köln Corweiller de Alevi Dernekleri temsilcilerinin bulunduğu bir toplantı yapıldığı için dernek başkanı oradaydı. Daha sonra yeniden gidilmek üzere oradan ayrılındı.

Aynı gün gidilen yerlerden birisi de Neuss Alevi Derneği idi. Burada da kahvaltı etkinliğine iki kişi katıldı. Derneğe filmin afişleri asıldı. Tek tek insanlara film hakkında bilgi verildi.

 

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.