1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Direnişler Meclisinden Nuriye Gülmen Direniş Sergisi

OHAL sürecinde çıkartılan KHK’lar ile ihraç edilen 150 bin kamu emekçisinden biri olan akademisyen Nuriye Gülmen’in başlattığı Yüksel Direnişi kamu emekçileri başta olmak üzere halkın umudu oldu. “İşimizi İstiyoruz” talebi “Adalet İstiyoruz” talebine dönüşerek ülkemizde yaşanan her adaletsizliğin hesabının sorulduğu halkın kürsüsüne dönüştürüldü. Bu nedenle Nuriye Gülmen’den intikam almak isteyen AKP faşizmi yargısıyla Nuriye Gülmen’e sahte dijital delillere dayanarak 10 yıl ceza verdi. Bu cezayı kabul etmeyerek Direnişler Meclisi olarak Nuriye Gülmen’in adil yargılanmasını ve hakkındaki cezanın bozulmasını talep ettiğimiz bir kampanya başlattık.

Kampanya kapsamında ilk olarak Nuriye Gülmen’in kim olduğunu, nasıl ihraç edildiğini, ihraç edildikten sonra direnişe nasıl başladığını ve tutuklanmasındaki hukuksuzlukları anlatan fotoğraf sergisi gerçekleştirdik.

15 Ekim 2022 Cumartesi günü Alibeyköy Karadolap Parkı’nda gerçekleştirdik. Saat 16:00’da sergimiz hazırlıklarını tamamladık. Halkımız sergiyi gezdiler ve Nuriye Gülmen hakında ülkemizde adil yargılanmanın olmadığı hakkında sohbetler edildi. Nuriye Gülmen için çıkartılan dayanışma kartları dağıtıldı. Parktaki çocukların da sergiye yoğun ilgisi vardı. Sergiyi dolaştılar. Adalet için bu sergiyi yaptığımızı anlattık. Bunun üzerine çocuklar da parkta kartları dağıtmak istediklerini söylediler. Onlara dayanışma kartlarımızı verdik. Kartları “Adalet talepli bir sergi yapılıyor, sizler de gezebilirsiniz” çağrısı ile herkese dağıttıklarını söylediler. Artan kartları da geri getirdiler. Sonra onlardan biri ile  “ Adalet yerini bulsun Nuriye Gülmen Özgür Olsun” dediği bir video çekti.

Sergi 1.5 saat sürdü.
Etiketler:
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.