1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Direnişler Meclisi: Ayten Öztürk’e Yapılan Baskılara Son Verilsin

Ayten Öztürk devrimci olduğu için gizli bir işkencehanede 6 ay boyunca işkenceye karşı direnmiş vücudunda 898 yara açılmıştır. Ve bir gece ıssız bir alanda bırakıldıktan üç dakika sonra Ankara Siyasi Şube tarafından gözaltına alınıp tutuklanmış 3,5 yıl hapishanede kalmıştır. Şimdi de bir yılı aşkın süredir ev hapsindedir. Ev hapsinin son aşamasında elektronik kelepçe ile işkence yükseltildi. "Bir yıl aradan sonra neden kelepçe takılıyor?" sorusuna "elimizde yoktu, boşa çıkınca getirdik" cevabı verildi ve mahkemeler aracılığıyla karar altına alındı. Faşizm yasaları devrimcilere halka karşı silah olarak kullanıyor.

Tüm bu işkencelerin sebebi hukuki olarak bir tacizcinin halk tarafından linç edildikten sonra verdiği ifadede "kaldırımda izliyordu" beyanıdır. İşkenceciler yasal zorbalık ile devrimcilere işkence yapmaktan vazgeçmelidir.

Ev hapsinde olduğu 1,5 yıl süre içinde dahi defalarca evi basılmış arama adı altında talan edilmiştir.

Ayten Öztürk yapılan keyfi baskınlarla ilgili açıklamasında;

"İstanbul Küçükarmutlu’daki evim Özel Harekat, Özel Tim ve TEM polisleri tarafından, silahlarla, Beş kamerayla ve helikopter eşliğinde basıldı. Silahları bize doğrultup, galoşsuz içeri giren polisler evimde terör estirdiler. Bu sırada banyoda bulunan bir arkadaşıma “vurmamı istemiyorsan çık çabuk” tehdidinde bulundular. “Galoş giyin” diyen arkadaşımızı ittirerek düşürmeye çalıştılar.

...Ben kararı görmek istedim, baskın kararında aranan kişiler olduğunu gördüm. Bu kişiler burada değildi. Buna rağmen arama yapmak istediler. Bunun keyfi olduğunu söyleyince de içlerinden bir sivil yanıma yanaşıp “En son buraya Aytaç için gelmiştik, senin için de geleceğiz, bunu unutma!” tehdidinde bulundu." demiştir.

Polisin başkalarını arama bahanesiyle sürekli Ayten Öztürk'ün evini basması onu halktan tecrit etmek yalnızlaştırmaktır.

Mahallede terör estiren polis sürekli bir bahaneyle Ayten Öztürk'ün evine Özel Harekatla, onlarca zırhlı araçla basarak amaçladığı efendilerinden öğrendiği "tecrit et yalnızlaştır, terörize et imha et" politikasıdır. Bu politikayı devrimciler defalarca boşa çıkardı, çıkarmaya devam edecek. Yasal zorbalığa karşı halkın direnişini örgütleyeceğiz. Direnme hakkımızı kullanacağız.

Katletmeye mi? Hapse koyup tek kişilik hücreye koymayı mı?

Terör estirerek yapılan bu baskınlar, tehditler benim adalet

mücadelemi engellemek içindir. Ben adalet mücadelemden

vazgeçmeyeceğim. Ben değil, bana işkence yapanlar cezalandırılsın!

Er ya da geç haklı olan kazanır.

Tehditleriniz Bizi Yıldıramaz! Adalet Mücadelemizle Biz Kazanacağız.

1-Yaşanan Hukuksuzluklar

A-Yargılama Aşaması

"6 ay işkence gördükten sonra tutuklanıp 3,5 yıl hapishanede

kaldıktan sonra ev hapsi ile tahliye edilen Ayten Öztürk’ün evi

14 Eylül günü işkenceci katil polisler tarafından basıldı."

B-Yasal Zorbalık

2-İşkencenin Devamı Ev Hapsi Amacı

A-Polis Baskısı

   İstanbul Küçükarmutlu’daki evim Özel Harekat, Özel Tim ve TEM polisleri tarafından, silahlarla, beş kamerayla ve helikopter eşliğinde basıldı. Silahları bize doğrultup, galoşsuz içeri giren polisler evimde terör estirdiler.

Bu sırada banyoda bulunan bir arkadaşıma “vurmamı istemiyorsan çık çabuk” tehdidinde bulundular. “Galoş giyin” diyen arkadaşımızı ittirerek düşürmeye çalıştılar.

B-Sürekli Baskınlarla (Bize Olmayan) Terörize Etme

Ben kararı görmek istedim, baskın kararında aranan kişiler olduğunu gördüm. Bu kişiler burada değildi. Buna rağmen arama yapmak istediler. Bunun keyfi olduğunu söyleyince de içlerinden bir sivil yanıma yanaşıp

“En son buraya Aytaç için gelmiştik, senin için de geleceğiz, bunu unutma!” tehdidinde bulundu.

C-Tecrit Etme

Ev hapsindeki bir insana yapılan bu tehdit acizlikten başka bir şey değildir. Günün 24 saatinde, istenilen saatte kelepçeyi kontrol amaçlı arayabiliyorlar. Daha hangi biçimde gelmeyi düşünüyorlar acaba?

3-Ne İstiyoruz? Kelepçe Çözülsün Ceza Bozulsun

Ayten Öztürk'e Yapılan Baskılara Son Verilsin!

Kelepçe Çözülsün Ceza Bozulsun!

Direnişler Meclisi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.