1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Direnişler Meclisi Açıklaması: İnsanlık Onuru İşkenceyi Yenecek


20 Kasım 2022 tarihinde Gülten Matur Gebze Devlet Hastanesi yakınlarındaki mezarlıktan kaçırılıp 8 gün boyunca elektrik, askı, jop ve kaba dayakla işkence yapılmıştır.

 

İşkence yapmak şerefsizliktir, faşizm yasal zorbalıkla alamadığı sonuçları devrimcilere işkence yaparak almaya çalışıyor.

Herkesin tek tek teslim olduğu, hatta emperyalizmle uzlaşma masalarına oturduğu bir dünyada direnen, sosyalizm iddasından vazgeçmeyen bir tek devrimci hareket kalmıştır. Bu nedenle faşizmin MİT'i de iti de işkencelerden beklediği sonucu alamayacak.

 

Gülten Matur siyasi şubeye götürüldükten sonra avukatlarına yaptığı açıklamada; medyada çıkan yalan haberlerin aksine 28 Kasım 2022 tarihinde bir ev baskınında değil Gebze Devlet Hastenesi'nin yakınlarındaki mezarlıktan kaçırılarak İstanbul'daki bir askeri bölgeye getirilerek işkence gördüğünü anlatmıştır.

 

Gerçekler budur. Gerçekler bir devrimcinin işkence görmesidir. Peki bugün yapılan yalan haberler nedir? Medyada yapılan bütün haberler 28 Kasım 2022 tarihinde Gülten Matur Türkiye Sorumlusudur ve MİT ile emniyetin ortak operasyonu sonucu yakalanmıştır, denilmiştir. Bu yalanların hepsi devletin işkence yaptığı gerçeğini gizlemek içindir. Bu yöntemleri faşizm sürekli olarak denemektedir ve aldığı sonuç kendi yenilgisidir. Direnişlerimizle kazandığımız zaferler bizleri her geçen gün yenilmez kılmaktadır ve bizim yenilmezliğimiz faşizmin tarihsel yenilgisidir.

Yalanlarıyla sonuç alamayacak faşizm. Gerçekleri savunmaya, faşizmin yasal zorbalığına karşı direnmeye devam edeceğiz.

Daha öncesinde Ayten Öztürk'e 6 ay boyunca işkence yapıldı, 898 yara açıldı vücudunda işkence ev hapsiyle devam ediyor. Ev hapsindeyken sürekli silahlarla- zırhlı araçlarla denetim adı altında direnişçileri terörize etmek istiyor. Ayten Öztürk ve Gülten Matur hakkında basında katliama ve işkeneye zemin hazırlandı. Basın MİT'in meşrulaştırma aracı olarak kullanılıyor.

Bizler siyasi gerçekleri her koşulda halka ulaştırmaya devam edeceğiz.

 

Yalan haberler ile Gülten Matur hakkında tutuklama kararı çıkarmak istiyorlar. Komplolarla devrimcileri hapishanelerde tutmak istiyorlar.

Gülten Matur derhal serbest bırakılmalı ve Gülten Matur'a işkence yapanlar yargılanmalıdır.

29.11.2022

DİRENİŞLER MECLİSİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.