1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Direnişin Hakkı Zaferdir Turan Aktaş Bu Zafere Kararlılıkla Coşkuyla Yürüyor


Ne AKP’nin Nede CHP’nin Zorbalığı Emekçileri Teslim Alamayacak!

Turan Aktaş direnişin 1081. günü 13 Kasım’da CHP’nin İstanbul Sarıyer Belediyesinin düzenlemiş olduğu toplu açılış törenine Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı bu programda Aktaş, işini ekmeğini istediğini haykırdı.

Turan Aktaş, 1081 gündür işini ekmeğini istediğini bunun için direndiğini 4 mahkeme kararına rağmen Şişli belediyesi Muammer Keskin tarafından işe geri almadığını söyleyerek sorunu dile getirmeye çalıştı.

Kılıçdaroğlu buna karşılık, “hiçbir belediye başkanımız gerekçesiz bir işçiyi işten atmaz. Bu kadar açık ve net söylüyorum. Hiçbir belediye başkanımız bunu yapmaz.” şeklinde çıkış yaptı

Turan Aktaş Kılıçdaroğlu’nun karşısında eylemdeyken daha önce işten atılan ve direnerek işe geri dönenen Erkan Munar’da açılış töreninin yapıldığı alanın karşısında destek eylemi yaptı “İşimi Ekmeğimi Geri İstiyorum Şişli Belediyesi 4 Mahkeme Kararına Rağmen İşe Geri Almıyor CHP Mahkeme Kararlarını Uygula” pankartını astı polis saldırısıyla gözaltına alındı.

Erkan Munar ve Turan Ataş gözaltına alınıp 20911’den işlem yapılıp 3 saat gözaltı işkencesi yapıldı bu işkencenin sorumlusu başta Kılıçdaroğlu, CHP ve Muammer Keskin’dir.

Şişli direnişi tam 1081 gündür devam ediyor. Ülke genelinde 144 bin Şişli belediyesinde 569 işçiye emsal olan bir dava bu dava. İşçinin emekçinin alın terinin hakkının savunulduğu bir direniştir.

Aktaş’ın bu direnişi her günü bir eylem her günü bir direniş oldu.

CHP salondaki çıkışı şakşakçıları tarafından alkışlandı bu alkış Kılıçdaroğlu’nun hoşuna gitmiş olabilir Aktaş’ın eylemi sosyal medyadan binlerce izlenmeyle onlarca yorumla CHP’nin ve özellikle Kılıçdaroğlu’nun çıkışının nasıl bir talihsizlik ve yanlış olduğunu emekçi ve özellikle bir işçinin işini istemesi karşısında takındığı tavrı teşhir etmiştir.

Her zaman şunu diyoruz işçi ve emekçilerin direnişi karşısında hiçbir güç duramaz ve direnen emekçiler karşısında yenilmeye mahkumlar bu nedenle Turan Aktaş’ın taleplerini bir an önce karşılamak zorundadır CHP.

Direne Direne Kazanacağız!

İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız!

İşçi Meclisi
Etiketler:
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.