1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Devrimci İşçi Hareketi: Mezar Hakkımız Engellenemez

Faşizm Mezarlarımıza Saldıracak Kadar Aciz ve Korkaktır!

Mezarlarımız Halkımızın Onurudur!

AKP faşizminin işkenceci katilleri 7 Kasım 2016 tarihinde Dersim’de kimyasal silahlarla, bombalarla katledilen 11 Cephe gerillasının anıt mezarını tahrip etti.

Faşizmin 7 Kasım 2016 tarihinde kimyasal silahlarla yaptığı bombardımandan yaralanarak kurtulan Oğuz Meşe; katledilen diğer gerillaların adaleti olmak için yola düşmüş ve Dersim’de katledilmişti. Anadolu halklarının kurtuluş umudunu büyütmek için Dersim dağlarına çıkan gerillalardan olan Oğuz Meşe devrimci bir işçiydi. Herkes onu 2015 yılında, DİSK binasında çalıştığı işinden atıldığı için direnen Oya Baydak’ın direniş alanındaki fotoğrafıyla tanıdı. Patron sendikacıları, emeği için direnen bir işçiye linç örgütlemiş ve bu sırada da devrimci işçi Oğuz Meşe’nin burnu kırılmıştı. Oğuz, halkımızın kurtuluş umudunu büyütmek uğruna ölümsüzleşti!

Daha önce katledilen 11 gerillanın cenazeleri için Kemal Gün 90 gün boyunca açlık grevi yapmış ve cenaze hakkını direnerek kazanmıştı. Faşizm şimdi de mezarlarımıza saldırıyor!

Anadolu halklarının kurtuluşu için, işçi sınıfı iktidarı için savaşanlar ölümsüzdür! İşte bu nedenle bu uğurda şehit düşenlerin cenazeleri, mezarları da halkımızın onurudur, namusudur. Halkımız bu değerlerine, geleneklerine sahip çıkar. Kaldı ki; kim olursa olsun “ölüye saygı” halkın değerlerinde “kutsal” kabul edilir. Cenaze hakkı ve mezar hakkı tüm dünya halklarının ortak bir değeridir. Söz konusu olanlar devrim şehitleri olduğunda yaratılan değerler tarihin ve halkın hafızalarından yok edilemeyecek kadar güçlüdür!

AKP faşizmi bu değerlerden korkmaktadır. Mezarlarımıza saldırısı acizliğinden ve yaratılan devrimci değerler karşısındaki acizliğindendir. Çünkü halkımızın kurtuluş yolu bu değerlerle var olmuştur ve bu değerlerle yürünmektedir. Bugüne kadar cenazelerimizi hiçbir zaman sahipsiz bırakmadık. Şehitlerimizin mezarlarında ot bitmedi. Değerlerimize ölüm pahasına sahip çıktık; yine sahip çıkacağız!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

Mezar Hakkımız Engellenemez!

Devrimci İşçi Hareketi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.