1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Anti Emperyalist Cephe Filistin’lilerin Özgürleşmesi Ve Eve Geri Dönüş Hakkı Için Yapılan Eylemler Haftasına Katıldı

Anti Emperyalist Cephe, 27 Ekim tarihinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de Samidoun’un düzenlediği (Filistin’li tutsaklar ile dayanışma ağı) konferansına katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını Samidoun’un uluslararası koordinatörü Charlotte Kates yaptı.

Kendisi ancak internet üzerinden katılabilidi. Çünkü onu ve Khalid Barakat’ı (Ahmat Sa’adat’a (hapishanede olan FHKC önderi) Özgürlük kampanyasının uluslararası koordinatörü) ile birlikte iki gün önce Kanada’dan Hollanda’ya giriş yapmak isterken, önce gözaltına alındı sonra sınır dışı edildi.

Charlotte Avrupa Birliğinin bu hamlesinin mücadeleyi durduramayacağını vurguladı. Emperyalizme karşı direnmenin mümkün olduğunu belirtti.

Konferansın diğer konuşmacıları Fransa’dan katılan, bir önce Fransa İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanan, sonra yasağı geri çekilmek zorunda bırakılan “Palestine Vaincra” temsilcisi konuştu.

Ayrıca Samidoun Avrupa Koordinatörü Mohammed Khatib ve Samidoun Berlin temsilcisi de konuştu.

Konferans Filistin’deki tutsakların “idari tutukluluğa” karşı yürüttükleri açlık grevini konu aldı.

İdari tutukluluk hiç bir neden ve tutukluluk süresi belli olmadan, çok büyük bir adaletsizlik olan tutsaklıktır.

28 Ekim’de AEC, Secours Rouge İnternational (uluslararası Kızıl Yardım)’in düzenlediği bir konferansa katıldı.  Konferans Avrupa, Filistin ve Arap bölgesindeki direnişlerin ortak yanlarını ve bu savaşların birbirlerini nasıl beslediğini anlattı.

Etkinlikte 11’ler ile ilgili bildiri dağıtıldı, afiş asıldı ve dayanışma, destek videosu çekildi.

29 Ekim’de Samidoun ve Masar Badil, AB’nin İsrail’e verdiği desteği protesto etmek için 2018 yılında açılan Lulumba meydanından Avrupa Parlamentosuna kadar yürüyüş yaptı.

Çok coşkulu geçen ve 4000 kişinin katıldığı yürüyüşün sonunda AP’nün önünde bir kamyonun kasasında bir sürü konuşmacı söz aldı.

Bunların arasında Eurpopalestine, Samidoun, Zionisme karşı olan dindar ortodoks Yahudiler yer aldı.

Ayrıca Anti Emperyalist Cephe ve Avrupa Dev Genç temsilcisi konuştu.

Samidoun Avrupa temsil Mohammed Khatib çok güçlü bir konuşma yaptı:

“Biz burada Diaspora’da olan 2. ve 3. Nesil Filistinlileriz.

Biz alternatifiz.

Biz teslimiyetçi, uzlaşmacı Filistin yönetimini, Abbas’ı red ediyoruz.

Filistin halkının gerçek temsilcileri burada. Biz sizi Filistin için net politikası olan örgütlere katılmaya çağrıyoruz. Biz iki devlet çözümünü red ediyoruz. Filistin nehirinden denizine kadar özgür olacak.

Bizler Diasporada bulunan 1., 2. Ve üçüncü nesil olarak Avrupa ülkelerinin vatandaşlığına da sahibiz. Ama biz halkımızın mücadelesinin temel parçası olma hakkından vaz geçmeyeceğiz.

İsrail’i yeneceğiz, çünkü İsrail’i yenmek demek ABD emperyalizmini, Kanada’yı, sömürgeci kurumları ve ırkçılığa karşı çıkmak demek.  Biz birlikte mücadele etmek zorundayız ve sadece birlikte kazanabiliriz.“

Anti-Emperyalist Cephe temsilcisi konuşmasında şunu söyledi:

"Biz Anti Emperyalist Cephe olarak kahramanca mücadele eden Filistin halkının özgürlüğünü-kurtuluşunu istemek için buradayız.

Biz Masar Badil'in ve Samidoun'u, bu büyük "Geri Dönüş talebi" yolunu destekliyoruz.

Tüm halkları Filistin'in şehirlerindek -Gazze'deki, Nablus'taki, Batı Şeria'daki- direniş savaşçılarını desteklemeye çağırıyoruz.

Çünkü tek çözüm var: Tek devlet... Filistin Devleti...

Biz, Anti Emperyalist Cephe olarak, ABD-AB emperyalizminin Filistin'in kurtuluşu için mücadele edenleri terörize etmesini asla kabul etmiyoruz.

Khaled Barakat ve Charlotte Kates yoldaşlarımıza yapılanları asla etmiyoruz.

Teröristler, ABD-AB emperyalizmi ve katil Siyonist İsrail devletidir, Khaled and Charlotte değil.

Bir kez daha tekrarlayacak olursak, biz buraya Anti Emperyalist Cephe olarak geldik Yunanistan'dan ve Yunanistan'da tutsak olan 11 Türkiyeli devrimcinin sesini ulaştırmak ve emperyalizme ve faşizme karşı mücadele ettikleri için verilen adaletsiz-hukuksuz 333 yıl hapis cezasını anlatmak için buradayız.

Herkesi 16 Kasım'da görülecek olan mahkemelerine çağırıyoruz.

Onlar adalet için süresiz açlık grevindeler.

Biz aynı zamanda Lübnanlı komünist-özgürlük savaşçısı Georges İbrahim Abdallah için özgürlük istiyoruz.

Çünkü emperyalist-sömürgeci Fransız devleti onu serbest bırakmıyor.

O Avrupa'nın en uzun süre tutsak edilen siyasî tutsağıdır.

Aynı zamanda Türkiye'deki Hasta Tutsak Ali Osman Köse için özgürlük istiyoruz. O da 38 yıldır tutsak.

Yoldaş Georges İbrahim Abdallah açlık grevinde olan Filistinli tutsak için ve Ali Osman Köse destek açlık grevi yaptı.

İsrail hapishanelerinde "idari tutukluluk" uygulamasına karşı açlık grevi yapan 30 Filistinli tutsağı selamlıyoruz.

Katil İsrail devleti, "idari tutukluluk" uygulamasını yasak dayanak olarak kullanıyor..

Herkesi Filistinli tutsakların taleplerini desteklemeye çağırıyor, onların özgürlüğünü istemeye çağırıyoruz.

"İdari tutukluluk" suçtur, işkencedir!Aynı zamanda, Yunanistan'daki Türkiyeli siyasî tutsakların taleplerinin kabul edilmesini istiyoruz.

Onlar adalet için mücadele ediyorlar. Herkesi, gerçek teröristlerin emperyalistler, işbirlikçi devletler ve Siyonizm olduğunu teşhir etmeye çağırıyoruz. Biz buradayız.

Biz Filistin diasporasının tüm insanlarını destekliyoruz.

 

Biz, haberleşmeyi, mücadelenin-direnişim Avrupa'da da sürdürülmesini destekliyoruz.

Biz, Yunanistan'da Türkiye'ye, Türkiye'den Filistin'e, tüm Avrupa'da direnmeye devam etmeliyiz; emperyalizme, faşizme ve Siyonizme karşı mücadele etmenin suç değil, görev olduğunu anlatmalıyız.

Gerçek teröristler, emperyalistler, işbirlikçi iktidarlar ve 48'den beri binlerce Filistinliyi katleden katil Siyonistlerdir.

Tüm Avrupa'da bunu anlatmalıyız.

Burası bu yürüyüş büyük fırsat.

Bizler, aynı zamanda, tüm dünyadaki tutsaklarla dayanışma komitelerini desteklemeliyiz.

Bizler, Filistin direnişini desteklemeliyiz.

Çünkü Filistin'in direnişi tüm dünyanın direnişidir.

Filistin halkı özgür olmadan, dünya halkları özgür olamaz.

Bu büyük bir örnektir.

Biz, Filistin direnişinin zaferini, silahlı direnişinin-taşların zaferini, katil İsrail devletine karşı bedel ödeyen Filistin halkının zaferini destekliyoruz.

Herkesi, Filistin'in özgürlüğünü istemek için,  Masar Badil ve Samidoun'u, bu büyük organizasyonu desteklemeye çağırıyoruz.

Biz Avrupa'dayız ve herkesi Filistin için, tüm dünyadaki siyasî tutsaklar için mücadele etmeye çağırıyoruz.

Bir kez daha diyoruz:

Georges İbrahim Abdallah'a Özgürlük!

(FHKC) Genel Sekreteri Ahmad Sadat'a Özgürlük!

Yunanistan'da Tutsak Olan 11  Türkiyeli Devrimciye Özgürlük!

Yaşasın Filistin Direnişi!

Nehirden Denize kadar Filistin Özgür Olacak!"

Avrupa Dev Genç temsilcisi konuşmasında Filistin direnişini selamladı.

“Onların mücadelesi bizim mücadelemiz. Filistin halkı ziyonist İsrail ve ABD emperyalizmine karşı direnişinde direnen halkların moral gücü oluyor. 

AKP faşizmi İsrail’in dostudur ve Filistin halkının katliamına ortak oluyor. “

Almanya’daki 129 a/b tutsaklarının Özgül Emre, İhsan Cibelik, Serkan Küpeli ve Musa Aşoğlu’nun özgürlüğünü talep etti ve George İbrahim Abdallah’ı selamladı.

Anti Emperyalist Cephe Temsilcisi konuşmasını “haklıyız, kazanacağız” sloganıyla bitirdi.

Anti Emperyalist Cephe[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.