1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Halk Cephesi Açıklaması


HALKIN AVUKATLARI YASAL ZORBALIĞA TESLİM OLMADI, FAŞİZMİ YARGILADI!

AKP'nin Adalet(siz) Mahkemesi bir kez daha Halkın avukatlarına ceza verdi.

Cezaları Hükümsüzdür. Tanımıyoruz!

Halkın avukatlarının yargılandığı ve 7-8-9-10-11 Kasım 2022 günleri arasında görülen davada bir kez daha görüldü ki, bu düzende Adalet yoktur.  Sahte delilleri Halkın onurlu avukatları tarafından çöp haline getirildiği halde cezalar yağdı. AKP adaletsizliğini  dünya kamuoyuna bir kez daha ilan etti. Mahkeme kararıyla tescilledi.  Beş gün boyunca, söylenen her yalan bir bir ortaya serilirken, AKP'nin adaletsizliklerini yüzlerine yüzlerine haykırıldı. Onları kendilerini en güçlü gördükleri mahkemelerde yargılayan halkın avukatları hukuk dersi verdi. Bu bir yargılama değil bir mizansendi. Ve bu mizanseni oynayan  AKP'nin savcıları, hakimleri kötü birer oyuncuydu.  Halkın avukatlarına bu komployu kurup hapishaneye atan savcı ve hakimleri bu gün Fetö davasından hapishanede tutuklu bulunuyorlar. Ancak aynı adamların avukatlar üzerine kurdukları komployu sürdürerek,  onların hazırladıkları iddianameleri temel aldılar, aynı biçimde, aynı düşmanlıkla cezalar verdiler. Çünkü, Fetö-AKP nin ta kendisidir. Her fırsatta herkese "FETÖ’cü" damgası vuran, AKP'nin mahkemelerinin kendisi  FETÖ’cüdür.

Cezaları da hukukçulukları kadar halka düşmandır, yok hükmündedir. Bu saatten sonra ne halkı ne de dünya kamuoyunu bu mahkemelerden adalet çıktığına inandıramazlar! İnandıramadılar da zaten.

Adaleti faşizmin mahkemeleri değil, ancak halkın mahkemeleri sağlayabilir.

Halkın avukatları Selçuk Kozağaçlı,

Barkın Timtik,

Oya Aslan,

Özgür Yılmaz,

Nazan Betül Vangölü Kozağaçlı beş gün boyunca yargılanan değil yargılayan oldular. Bu mahkemede siyasi erkin gücünü büyük bir ahlaksızlıkla halka karşı kullanıldığını haykırdılar. Dünyanın bir çok yerinden gelen hukukçularında izlediği davada,  ezilenden yana olmanın, yoksulların avukatı olmanın, katledilenlerin, depremde yıkım altında kalanların,  Maden cinayetlerinde toprak altında kalanların,  iş kazası denilerek önlem alınmadan çalıştırılan ve katledilen işçilerin avukatı, hapishanelerde katledilen devrimci tutsakların avukatı, kaybedilenlerin avukatları olma sorumluluğu ve onuruyla, layıkıyla savundular. Söyleyecek çok sözleri vardı.

Adaletsizliği anlatmak için verdikleri mücadelede Ebru Timtik olup hak aradılar.

Güç olmanın kürsünün öbür yanında, yargılayan koltuğunda oturmakla olmadığını gösterdiler.

Madem ki burası bir duruşma salonuydu, o halde Adalet dersinin verileceği en uygun mekan yine burasıydı. Derslerle dolu beş gün yaşattılar onlara. Okudukları dört yıllık hukuk fakültesinde öğrenemedikleri ders notlarını tarihe kaydettiler. Öğrendiler mi bilinmez ama halkın avukatları üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirdiler.

Onların müvekkili olmaktan gurur duyuyoruz.

Avukatlarımıza verilen cezaları kabul etmiyoruz! Reddediyoruz.

AKP faşizmi halkın avukatlarını yargılayamaz!

Onları yenemez!

Onların avukatlığını halk olarak biz üstleniyoruz. Sonuna kadar savunacağız onları. Her yere seslerini taşıyacak, gerekirse yeniden yeniden yeniden yargılayacağız onları  ve bu adaletsizliğe er geç son vereceğiz.

Faşizm için, ölülerimiz adına, avukatlarımız, sahte belgelerle tutuklanan yoldaşlarımız adına, hapishanelerde onlarca yıl yatırılan ve hasta edilen Hasta tutsaklar adına, bu hukuksuzluğu bu salonlarda yaşayan yoksul halklar adına,

"Bir ceza istiyoruz"

 

SELAM OLSUN FAŞİZMİN MAHKEMELERİNDE FAŞİZMİ YARGILAYAN HALKIN AVUKATLARINA!

HALKIN AVUKATLARI ONURUMUZDUR!

ADALET İSTİYORUZ, ALACAĞIZ!

YAŞASIN HALKIN ADALETİ!

 

ALMANYA HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.