1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Hagen'de Mahalle Filmi Gösterildi

 29 EKİM 2022 Cumartesi günü Almanya'nın Hagen şehrinde Grup Yorum'un filmi olan "Mahalle" filmi gösterildi. Cine Star sinamasında 19.30 saatinde gösterime giren Filmin çalışması günler öncesinden başladı. 8 yıllık bir emeğin, AKP faşizminin tüm baskılarına, filmin çekildiği setleri basmalarına hatta filmin yönetmeni ve yapıncısının başlarına ödül konulmasına rağmen, film bitirildi ve Mayıs ayında Avrupa da gösterime girdi. Fransa'nın en büyük ve 3500 kişilik kapasitesi olan sinema solununda galası yapıldı ve ilk kez gösterildi. Almanya Berlin'de de bir gala yapıldı.  Ekim ayında da yeniden Almanya, Fransa, İsviçre, Avusturya ve İsveç'teki birer günlük gösterimler şeklinde yeniden izleyiciyle buluştu. Şu anda Almanya da Hagen, Dortmund, Manheim, Sttutgart, Frankfurt ta gösterimler yapıldı. Ve izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Bu gösterimlerin biri de Hagen'deydi. Filmi 70 kişi izledi. Fiilm çıkışında insanların kısaca film hakkındaki düşünceleri alındı. Herkesin görüşleri olumlu yöndeydi. Film çok beğenildi. Salonda, Tavır dergileri ve filmle ilgili düşüncelerini iletmeleri üzerine sosyal medya hesapları dağıtıldı.
Çalışma boyunca, yüz afiş 150 el ilanı dağıtıldı.  15 esnafa film afişi asıldı. Alevi Derneklerinde kısa konuşmalar yapılarak, biletler dağıtıldı. Tek tek esnaflar dolaşıldı.  Filmi değişik kesimlerden insanlar izlediler.  Başörtülüsünden, solcu olanlara, çocukları uyuşturucu sorunu yaşayan insanlara kadar değişik kesimlerden insanlar vardı. Tepkileri ortaktı.  Hagen için Cine Star  sinemasında 8 salon var ve o gün her sfaatte bir çok film gösterimi vardı. En kalabalık salon Mahalle filminin izlendiği salondu. 
Emek, fedekarlık, mücadele, umut dolu sahnelerin olduğu Mahalle Filmini değerlendiren herkes, tüm halkımızın izlemesini tavsiye edip, emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Mahalle Filmini izleyelim, Mahallede buluşalım.! [blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.