1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum Fransa’da George Abdallah Özgürlüğü İçin Yürüyüşe Katıldı

Bugün Fransa’da 39 yıldır tutuklu olan devrimci George Abdallah’ın serbest bırakılması için “Filistin kazanacak Kolektif’in” örgütlediği yürüyüşe katıldık.

Yaklaşık 1.300 kişinin katıldığı yürüyüşe hep beraber George Abdallah’ın özgürlüğünü istedik.


Biz de Almanya’daki Özgür Tutsak Musa Aşoğlu’yla ilgili olan fransızca pankartı açtık, her sene açılan bu pankart bu senede ilgi çekmeye devam etti.
George Abdallah’ın tutuklu bulunduğu hapishaneye gidip sesimizi duyurduk.
Konuşmalar yapıldı. Konuşmamızda Filistin halkının ve ezilen tüm dünya halklarının yanında olduğumuzu söyledik. Geçen sene İhsan Cibelik’in de katıldığı yürüyüşe bu sene tutuklandığı için katılamayacağını anlattık. Emperyalizm devrimcileri terörist olarak gösterdiklerini ama asıl teröristler dünya halklarını katledenler, emperyalistler olduğunu anlattık.


George Abdallah ve İhsan Cibelik’in serbest bırakılmaları için birleşmeye ve emperyalizme karşı mücadelemizi büyütmeye çağırdık. Emperyalizmin
devrimcileri yargılamayacağını vurguladık.


Konuşmalar bittiğinde buluşma yerinde Grup Yorum olarak sahne aldık ve şarkılarımızı çalıp söyledik. “Amerika’dır Düşman’la” başlayıp “Haklıyız Kazanacağız” marşımız ile sahnemizi bitirdik. Şarkıların aralarında kısaca şarkının içeriğini anlattık. İnsanlar çok büyük bir coşkuyla dinleyip şarkılarımıza alkışlarla eşlik ettiler.

Devrimciler değil katiller yargılanmalıdır!
George Abdallah ve bütün Devrimci Tutsaklar İçin özgürlük istiyoruz!

Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.