1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Gazi Uyuşturucuyla Savaş Komiteleri Uyuşturucuyla Savaş Haberler

Gazi Uyuşturucuyla Savaş Komiteleri Gazi Mahallesi’nde Halk Okulu Dergisi Dağıtımlarına Devam Ediyor

Geçtiğimiz hafta yapılan dergi dağıtımının ardından bu hafta dergi dağıtımında tanışılan bir aile ziyaret edildi. Daha sonra farklı bir sokakta 50 adet Halk Okulu dergisi halka ulaştırıldı.

Dergi dağıtımında umudun sesi Halk Okulu dergisine yönelik saldırılar, matbaaların tehdit edilmesi nedeniyle derginin bastırılamaması ve bir yöntem olarak qr kodlu dağıtımın yapıldığı anlatıldı. Bu yöntem ve halka ulaşmadaki ısrarcılık Gazi halkı tarafından saygıyla karşılandı.

Mahallede Uyuşturucuyla Savaş Komiteleri olarak yapılan çalışmalar halka anlatıldı. 2 farklı günde 3 saat süren dergi dağıtımına 2 USK çalışanı katıldı.

Gazi Usk Kapı Kapı Dolaşarak Umudun Yayınlarını Halka Ulaştırmaya Devam Ediyor

Gazi Uyuşturucuyla Savaş Komiteleri bu hafta 122 Kahramanın Destanı kitabını halka ulaştırmaya devam etti. 2 saat süren kitap dağıtımına 2 USK çalışanı katıldı.

Gazi Mahallesi’nde Çeteleşmeye Karşı Recep Hasar Turnuvası’na Yönelik Saldırılar Teşhir Edildi

Gazi Mahallesi’nde çeteleşmeye karşı düzenlenen Recep Hasar Futbol Turnuvası’na yönelik saldırılar mahallede yapılan kitle çalışmasıyla teşhir edildi.

Bu hafta içerisinde 30 adet afiş ve 1000 adet kuşlama yapıldı.

Yapılan afiş ve kuşlamalarda;

“HALKIMIZ! MAHALLEMİZDE UYUŞTURUCU VE ÇETELEŞMENİN ARKASINDA GAZİ POLİSİ VARDIR!” denilerek “FUTBOL OYNAMAK SUÇ DEĞİLDİR! TURNUVA HAKKIMIZ ENGELLENEMEZ!” sloganlarına yer verildi.

Gazi Usk Apartman Toplantılarında Halkımızı Uyuşturucu Sorununa Karşı Bir Araya Getirmeye Devam Ediyor

Gazi Uyuşturucuyla Savaş Komiteleri haftalık yapılan halk toplantılarına bu hafta da devam etti. Bu hafta düzenlenen toplantıya 3 USK çalışanının yanı sıra binadan 9 kişi katıldı. Toplantının başında İstanbul’un uyuşturucu kullanımında dünya 2.si olduğu sonucunu ortaya çıkaran kanalizasyon araştırmalarının yanı sıra istatistiklere vurgu yapıldı.  Uyuşturucunun emperyalizmin ve işbirlikçisi AKP faşizminin örgütlü bir saldırısı olduğu, her genci, her evi, her aileyi tehdit eden bir saldırı olduğu vurgulandı. Uyuşturucuya karşı Halk Meclisi çalışmaları anlatıldı. Halk Meclisleri’nde örgütlenme çağrısı yapıldı.

Gazi Usk Bina Boşluğunda Alkol- Uyuşturucu Gibi Maddeler Kullanılan Aileleri Ziyaret Etti

Gazi Uyuşturucuyla Savaş Komiteleri, geçtiğimiz haftalarda yapılan kapı çalışmasının devamında bu hafta içerisinde 2 aileyi evinde ziyaret etti.  Yapılan ev ziyaretlerinde pek çok aileyi ilgilendiren bu sorunu çözmek için bir araya gelip toplantı yapmanın zorunlu olduğu, sorunun ancak bu şekilde çözülebileceği vurgulandı.

Gazi Usk Gazi Mahallesi’nde Farklı Günlerde 5 Bağımlı Ailesi İle Görüştü

Gazi USK hafta içerisinde 5 bağımlı ailesi ile görüştü. Yapılan görüşmelerin kiminde bağımlı genci tanıma amacıyla gidilirken kiminde apartmanda yaşanılan sorunların çözümüne yönelik konuşmalar yapıldı. Tekrar görüşmek üzere sözleşildi.

Gazi Usk Uyuşturucu Bağımlılığını Anlatan “Günlük” Filmini İzledi

Uyuşturucuyla Savaş Komiteleri bu hafta içerisinde uyuşturucu bağımlılığı ve yozlaşmanın işlendiği 1995 yapımı Günlük filmini izledi. 4 USK çalışanın katıldığı film gösteriminin ardından değerlendirmeler yapıldı. Filmin mahallede sürdürdüğümüz uyuşturucuyla savaş çalışmasıyla bağı kuruldu.

 

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.