1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Bir Mayıs Halk Cephesi’nden Özgür Tutsakların Sürgün-Sevk Edilmesiyle İlgili Açıklama

SÜRGÜNLERE BOYUN EĞMEYECEK DİRENECEĞİZ!

16  Ekim tarihinde Silivri Hapishanesi’nde bulunan tutsaklardan Gürkan Türkoğlu, Tahsin Sağaltıcı ve Ayberk Demirdöğen Antalya Y Tipi Hapishanesi’ne, Emre Ünlü, Ferdi İşçi ve Muharrem Cengiz Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’ne sürgün edilmişlerdir. Zaten kaldıkları hapishanede tecrit edilen devrimci tutsakları sürgün etmek, tecriti daha da ağırlaştırmaktan başka bir şey değildir.

Tecrit insanlık dışı bir uygulamadır. Tecrit insanı insanlıktan çıkarmaya yönelik bir uygulamadır. Çünkü insan sosyal bir varlıktır. Ve ancak diğer insanlarla birlikte iletişime geçip, paylaşımda bulunabilldiğinde  insan olabilir. Hapishane idaresi de bu sürgünlerle devrimci tutsakları ayrı hapishanelere göndererek tecriti uygulamaya çalışıyor.

Egemenler ne yaparsa yapsın devrimci tutsakları teslim alamayacak. Çünkü tarihsel ve siyasal olarak haklıyız. Ve haklı olduğumuzdan dolayı da nihai zaferi biz kazanacağız!

DEVRİMCİ TUTSAKLAR TESLİM ALINAMAZ!

SÜRGÜN, SEVKLERE SON!

1 MAYIS HALK CEPHESİ

 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.