1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Halk Cephesi Açıklaması: Yunanistan’daki Özgür Tutsaklar İçin Adalet İstiyoruz!


19 Mart 2020 günü, Yunanistan da 11 devrimci gözaltına alınarak tutuklandı. Bizzat ABD, AB ve Türkiye faşizminin talimatı, Yunanistan devletinin çıkarları çerçevesinde gerçekleştirilen ve devrimcilere "Terörist" denilerek yapılan bu operasyonda gözaltına alınanlara toplamda 333 yıl ceza verildi. İşbirlikçi Miçotakis hükümetinin talimatıyla her bir tutsağa istisnasız 33 yıl ceza veren Atina Ağır Ceza Mahkemesi adaletsizliğinin ve hukuksuzluğun çıtasını yükseltti.  Çünkü daha inandırıcı olsun diye göstermelik bir hiyerarşi bile yaratmaya ihtiyaç duymadı. Gözaltında ve mahkeme salonunda polislere saldırması için talimat verdi, işkence edilmesini izledi, devrimcilerin savunmalarına izin vermedi, alışılmışın üzerinde cezalar verdi.  Devrimciler karşısında öfkeden, dengesizleşen Yunan devleti, bu günde bu adaletsizliklere karşı direnen Özgür Tutsaklara  karşı aynı saldırganlıkla davranmaya devam ediyor. Açlık grevinde olan devrimci tutsakları zorla müdahaleyle tehdit ediyor. Geçtiğimiz günlerde Süresiz açlık grevinde olan bir kadın tutsak olan Hazal Seçer’i kendi isteği dışında kaldığı koğuştan alarak, polis ve gardiyan zoruyla hastaneye götürüp zorla müdehale etmek istedi.  Hukuksuzluk, adaletsizlik ve işkence devam ediyor. Tam da bu nedenle Yunanistan'da çeşitli hapishanelerde kalan 11 tutsak 7 Ekim tarihinde Süresiz Açlık grevine başladı. 16 Kasım tarihinde görülecek Temyiz Mahkemesi öncesi başladıkları Süresiz Açlık Grevinin talepleri ise;

1- Adaletsiz şekilde verilen 333 yıllık ceza iptal edilsin,

2- Adil bir yargılanma yapılmadı, adil yargılanma yapılsın,

3- Savunmalar engellendi, savunmalar engellenmesin,

4- Mahkeme tutuksuz sürsün,

5- Mahkeme salonunda, mahkeme heyetinin onayıyla polis saldırdı, işkence yaptı. Bu saldırgan polisler ve saldırı talimatı veren mahkeme heyeti cezalandırılsın.

6- Gözaltında gaspedilen, paralara ve eşyalar geri iade edilsin..

Yunan devleti ve Türkiye devleti iç politika gereği, her fırsatta birbirini düşman ilan edip, ertesi gün savaş çıkacakmış gibi davranırken, söz konusu devrimciler olunca tek vücut olmakta sakınca görmüyor. Bil cümle emperyalist ülkeler, faşist ve işbirlikçi ülkeler aynı kafayla ve aynı adaletsizlikle hareket ediyor. Adaletsiz davranmayı kendine hak görüyor. Bizler gerek kendi ülkemizde gerekse yaşadığımız her bir ülkede, haksızlığa ve adaletsizliğe karşı ebetteki mücadele edeceğiz. Çünkü biz devrimciyiz. Devrimcilik, bu adaletsizlik karşısında hakkımızdır. En az adaletsiz davrananlar kadar bizim de bu adaletsizliğe karşı direnme, mücadele etme, karşı koyma hakkımız vardır. Bulunduğumuz her ülkede mücadele ediyoruz. Bizler adı üstünde devrimciyiz, siyasi insanlarız. Ve yine bu düşüncelerimizden dolayı da yine Faşizmle yönetilen Türkiye gibi çeşitli yasalarla yargılanıyoruz. Almanya da 129 yasası gibi, diğer Avrupa ülkelerindeki "anti-terör" adı altındaki yasal ama adil olmayan yasalarla yargılanıyoruz. Bu ülkelerde de devrimcilerin yargılanmasına yasal kılıflar uydurulmuş tabiri caizse.. Uydurulmuş diyoruz çünkü,  asıl olarak dünya halklarına terör estirenler, her türlü terör yöntemini kullananlar, sokak ortasında insanları katledip, işkence edenler, silahlar üretip dünya halklarına savaşmaları için satanlar, savaşlar çıkaranlar, dünyayı kan deryasına çevirenler dört bir koldan devrimcileri terör yasalarıyla yargılamaya kalkıyor. Elbetteki bunu kabul etmeyecek, gerçek teröristlerin kimler olduğunu anlatmaya, açıklamaya ve bu teröristlere karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Bunun içinde mücadeleye dair her yöntemi kullanacağız, buna sessiz kalmayacağız. Yunanistan’daki devrimci tutsaklarda bu adaletsizliklere karşı direniyorlar.

Özgür Tutsaklarımızın Süresiz Açlık Grevi Direnişini Selamlıyoruz. Ve bu adaletsizliklerin son bulup 11 Tutsağın bir an önce taleplerinin kabul edilerek, serbest bırakılmasını istiyoruz.  Ülkemizde ve dünyanın neresinde olursa olsun yaşayan halkımız başta olmak üzere, emekten yana tüm milliyetlerden dünya halklarını, devrimcilerini, anti-faşist ve anti-emperyalist tüm insanları Yunanistan da direnen tutsaklara sahip çıkmaya çağırıyoruz.

 

YUNANİSTAN'DA TUTSAK EDİLEN 11 DEVRİMCİYE ÖZGÜRLÜK!

SÜRESİZ AÇLIK GREVİNİN TALEPLERİ KABUL EDİLSİN!

DEVRİMCİLİK YAPMAK SUÇ DEĞİL GÖREVDİR!

ADALET İSTİYORUZ, ALACAĞIZ!

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ VE DAYANIŞMASI!

 

ALMANYA HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.