1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Liseli Dev-Genç: Boğaziçi'nde Faşizm Gençliği Teslim Alamaz

AKP büyük bir krizin içindedir. Öyle ki hak talep eden, iktidarını sarsan her birliğe her örgütlülüğe her tepkiye azgınca saldırmasının nedeni budur. İşçisinden işsizine, öğrencisinden öğretmenine faşizmin saldırılarına maruz kalmanın tek kıstası demokratik hakları savunmak, gasp edilen haklarımız için direnmek. Eğer ki faşizmin koyduğu yasalara uyulmuyorsa, keyfi hak gasplarına sessiz kalınmıyorsa işte artık AKP için hedefsinizdir.

Boğaziçi Üniversitesinde de yaşanan budur. Öğrenci gençlik demokratik üniversite talepleri için demokratik hakları olan yürüyüş, basın açıklaması hakkını kullanmak istediğinde karşılarında AKP'nin eli coplu, zırhlı araçlı, biber gazlı, kelepçeli polislerini gördü. Neden?

Çünkü AKP biliyor ki gençlik faşizmin hak gasplarına sessiz kalmayacak, direnecek bu direnişi kırmanın yolu faşizmin karakterine uygun olan yöntem olan demagoji ve saldırıdır.

AKP'nin bakanları, AKP'nin başındaki Erdoğan demokratik üniversite hakkını isteyen öğrencilere terörist diyor.

Hangi öğrenci demokratik hak taleplerine jop salladı, yerlerde sürükledi, işkence yaptı.

Hangi öğrenci küfürler edip, tehditler savuruyor.

Hangi öğrenci okullarının kapısına kelepçelerle kilit takıyor.

Boğaziçi üniversitesinde tek bir terör örgütü var o da polistir.

Öğrenci gençlik;

Ailelerimiz bizi böyle bir düzende okutabilmek için sabah-akşam çalışıp dişinden tırnağından arttırarak okullara gönderiyor. Emek veren bizim ailelerimiz, ezberci-gerici eğitim müfredatı içinde kıskaca alınan bizim geleceğimiz. Kendi söz karar hakkımızı kullanmak için faşizme karşı direnmeliyiz. Öğrenci meclislerinde birleşerek geleceğimiz hakkında kararları kendimiz alalım.

Televizyonlarda "aşağıya bak" tartışılıyor, sol da bu tartışmaya katılarak "aşağıya bakmayacağız" diyerek aslında demokratik haklarımıza yönelik saldırının yumuşatılmasına ortak oluyor. Faşizm için aşağıya bakmak yukarıya bakmak ya da aşağıdan yürümek yukarıdan yürümek sadece bir bahanedir temel olan faşizmin yürüyüş-eylem yapma hakkımıza saldırısıdır. Ki çoğu zaman bu tür bahanelere bile gerek duymadan saldırıyorlar kafalarımızı gözlerimizi patlatarak gözaltına alınıyoruz.

Tüm öğrenci gençliği demokratik üniversite-lise hakkımız için, geleceğimiz için öğrenci meclislerinde birleşmeye çağıyoruz.

Halk Düşmanları;

Öğrenci gençliğe saldırarak sömürü-talan iktidarınızı sonuna dek sürdüremezsiniz. Her gün teslim almak için politikalar ürettiğiniz, yeni saldırı planları yaptığınız gençlik sizi alaşağı edecek. Bizler gençliğiz faşizmin yasalarına-saldırılarına boyun eğmeyeceğiz, öğrenci meclislerinde- halk meclislerinde örgütlenecek sömürü talan düzeninize son vereceğiz!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

Öğrenciyiz Haklıyız Kazanacağız!

Liseli Dev-Genç

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.