1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Özgür Tutsak Okulu Dergisi Çıktı

 Özgür Tutsak: Gerillanın tutsaklık koşullarındaki adıdır

Merhaba Yunanistan Özgür Tutsakları “Özgür Tutsak Okulu” dergimizle sizlerin karşısındayız.

Neden “Özgür Tutsak Okulu?”

Devrimci Halk Kurtuluş Partisinin Kuruluş Kongresi sonrasında hazırlanan “Hapishaneler Tüzüğün’de Özgür Tutsak hapishaneleri düşmanın okulu olmaktan çıkaran, buraları Parti Okulları (…) haline dönüştürendir…” diye yazmaktadır.

Bizler, Yunanistan’da devrimci mücadelemizi sürdürürken tutsak düştük.

Bir Özgür Tutsak, bir Parti-Cepheli için “tutsaklık fiziki bir olgudur. Ki Parti-Cepheli’nin beynini, yüreğini, teslim alamadıkları için, bedenini tutsak edeler. Ancak Nazım Hikmet’in dediği gibi “Mesele esir düşmekte değil, teslim olmamakta bütün mesele…”

Hapishaneler düşmanla irade savaşının en açık yaşandığı yerlerdir. Düşman hapishanelerde özgür tutsaklaı devrimci iradeyi teslim almak için her türlü yönteme başvurur.

Düşmanın hapishanelerde Özgür Tutsakları teslim alma politikalarını hedeflerini boşa çıkartmak için yani düşmanın okulları olmaktan çıkarmak için, Yunanistan hapishanelerinde de Özgür Tutsaklık gereğini hayata geçirmeli ve hapishaneleri devrimin okulları, Parti Okulları haline getirmeliyiz.

Bu bulunduğumuz hapishanelerde tek başımıza da olsak örgütlü, yani devrimci ideolojimizin kültürümüzün, ahlakımızın gerektirdiği gibi yaşamaktı. Kendimizi eğitmek, sürekli geliştirmek ve yenilemektir. Yeni insan olmak için düşmanla uzlaşmaz bir şekilde sürekli savaşmaktır. Devrimciliğimizi büyütmektir, bir savaşçı gibi yaşamak, çalışmak, ve savaşmaktır.

“Özgür Tutsak Okulu” dergimiz işte buna hizmet edecek bir araç, bir okuldur, bu okulda hem öğrenci olacak öğreneceğiz hem de öğretmen olacak öğreteceğiz.

Yeni sayımızda görüşmek dileğiyle...

 

Özgür Tutsak Okulu Dergisini İndirmek İçin Tıklayınız

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.