1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Okmeydanı Halk Cephesi 'nin Mehmet Özdemir' İn Mahkemesine Çağrı Açıklaması

Mehmet Özdemir iki çocuk sahibi, evli emekçi ve devrimci bir babadır.

Mehmet Özdemir bugün ülkemizde yaşanan adaletsizliklere, sömürüye, zulme ve halka yaşatılan acılara sessiz kalmayan, halkının kurtuluşu için mücadele eden devrimci ve onurlu bir babadır. Mehmet Özdemir faşizm tarafından defalarca gizli tanık ve komplo dosyalarla tutsak edilip ailesinden ve sevdiklerinden ayrı bırakıldı, hiçbir somut delil olmayan içi boş dosyalarla özgürlüğü elinden alındı. Mehmet Özdemir yine bir komplo dosyayla ve burjuva ve yandaş medyanın yalan haberleriyle tutuklandı. Bir kişinin üzerine verdiği ifadeyle, “sarışın, uzun boylu" diye tarif ettiği için tutuklandı.

Ülkemizde bu gizli tanığın tarif ettiği onlarca hatta milyonlarca insan var. Böyle içi doldurulmayan ve hiçbir somut dayanakları olmayan ifadelerle Mehmet Özdemir haksız ve hukuksuz bir şekilde tutsak edildi. Mehmet Özdemir devrimci mücadelenin saflarında olduğu için polis tarafından defalarca evi basıldı, ailesi ve çocukları polis tarafından defalarca baskıya maruz bırakıldı. Ama ne Mehmet Özdemir ne de ailesi faşizmin kendilerine uyguladıkları bu baskılara teslim oldu. Birlikte kenetlenerek her zaman boşa çıkardılar.

Bugün Mehmet Özdemir’in eşi Betül Özdemir Çağlayan adliyesinde eşi için "Adalet İstiyorum" Diye zulmün saraylarının önünde haykırmaktadır. Bugün faşizm yalan ifadeler ve tanıklarla hiçbir delile dayanmayan söylemlerle tutsak edip haksız bir şekilde içerde tutmaktadır. Ama biz her zaman faşizmin bu gizli tanık yalanlarını da komplolarla hazırladıkları dosyalarında defalarca kez boşa çıkarttık ve çıkartmaya da devam edeceğiz.

Mehmet Özdemir’inde hakkında hazırlanan bu komplo dosyayı da boşa çıkartıp Mehmet Özdemir’i özgürlüğüne ve ailesine kavuşturacağız. Tüm halkımıza çağrımızdır;

Mehmet Özdemir'in 21 Ocak Perşembe saat 10:00'da Çağlayan Adliyesinde 27 ACM'DE ilk duruşması görülecektir. tüm halkımızı perşembe günü saat 10:00'da Çağlayan Adliyesinde Mehmet Özdemir’i sahiplenmeye ve mahkemeye katılmaya çağırıyoruz.

Mehmet Özdemir Ve Ailesini Yalnız Bırakmayalım.

 

Mehmet Özdemir Yalnız Değildir...

Komplolarla Tutuklanan Mehmet Özdemir Serbest Bırakılsın...

Okmeydanı Halk Cephesi


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.