1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

KEC: İftiracı Hain Kenan Emre Üstündağ TMMOB’dan İhraç Edilmelidir


İktidarın, Halkı İşbirlikçileştirme Politikasına   Karşı 28 Yaşında Bu Politikayı Boşa Çıkartmak  İçin Ömrünü Verenler Varken

Halkın En Temiz En Namuslu Değerini Çiğneyen

İftiracı-Hain Kenan Emre Üstündağ

TMMOB’den İhraç Edilmelidir!

 

Üyeniz olan Mühendis Kenan Emre Üstündağ, 02.11.2020 tarihinde gözaltına alınmış, etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istediğini söylemiş, birçok devrimci hakkında ifade vermiş ve adli kontrol ile serbest bırakılmıştır.

28.11.2020 tarihinde tekrar İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine giderek 25 kişi üzerine ek ifade vermiş; Grup Yorum, İdil Kültür Merkezi, Halkın Mühendis Mimarları ve birçok devrimci onun iftiralarıyla gözaltına alınmış ve tutuklanmıştır.

İşbirlikçileştirme politikaları dünden bugüne faşist iktidarlarca bir politika olarak uygulanmaktadır. Bu politika ile hedeflenen tek şey kendilerine karşı mücadele edenler değil esasında halkın kendisidir.

İşbirlikçiler yaratarak halkı yozlaştırmayı ve çürütmeyi isterler.

Bugün AKP iktidarı işbirlikçiler yaratarak iftiracılığı ve gizli tanıklığı kurumsallaştırmayı istemektedir. AKP'nin bu isteği karşısında canıyla direnenler vardır.

Mustafa KOÇAK, 296 gün boyunca bu politikaya yaptığı Ölüm Orucu ile direndi. İftiracılık dayatıldığında tüm işkencelere karşı onurlu olmayı, namuslu olmayı seçti ve şehit düştü.

Yine Halkın Hukuk Bürosu Avukatları Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal gizli tanıklık, İşbirlikçilik politikası karşısında Ölüm Orucu yaptılar. Ebru Timtik şehit düştü. Ölüm Orucu Gazisi Avukat Aytaç Ünsal komploya tekrar tutuklandı.

Bir de Kenan Emre Üstündağ gibi örnekler var. Korkuları karşısında tüm değerlerini, ilkelerini unutanlar ve satanlar var.

Devrimci Mimar Oscar Niemeyer diyor ki; "Mimarlık önemli değildir. Önemli olan hayat, arkadaşlar ve değiştirmek zorunda olduğumuz dünyadır."

Meslek ahlakından, ilke ve değerlerden uzakta yaşayarak mühendislik yapılamaz.

İşbirlikçiler, itirafçılar kendi içlerindeki çürümeyi içinde bulundukları yerlere de taşırlar. Bu nedenle bu kişiler halklar tarafından lanetlenmişlerdir.

TMMOB'A ÇAĞRIMIZDIR

AKP iktidarı halkın her kesimine saldırıyor. Sendikaları, baroları, odaları, demokratik kitle örgütlerini teslim almak istiyor. Bu isteğini yarattığı işbirlikçiler ile daha kolay elde edecektir. Bu nedenle bu düşmanca isteğe hizmet eden İşbirlikçilik ve İftiracılık suçunu işleyen Kenan Emre Üstündağ TMMOB'den ihraç edilmelidir.

Halkın içinde barınamayanlar, demokratik kitle örgütlerinde de adaletsiz dünyayı değiştirmeyi hedefleyen meslek örgütlerinde de barınmamalıdırlar.

 

Kamu Emekçileri Cephesi (11.01.2021)

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.