1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İzmir Devrimci İşçi Hareketi: Nak Kargo İşçileri Direnişin 5.Günündeler

Faşist AKP iktidarının pandemi sürecini fırsata çevirerek patronların servetine servet katması için çıkartmış olduğu iş yasaları ile işçilerin hakları gasp edilmektedir. Faşizmin şu an ki uygulayıcısı AKP işçi çıkışlarını pandemi sürecinde yasaklandığını belirtmişti bunun bir aldatmaca olduğu çok geçmeden ortaya çıktı. Patronlar hakkını arayan işçileri ya 25/2'den işten çıkartıyorlar ya da en son NAK KARGO firmasının yaptığı gibi ücretsiz izine ayırarak açlıkla terbiye etmeye çalışıyorlar.

İzmir Devrimci İşçi Hareketi 22 Ocak tarihinde direnişin 5.gününde olan Nak Kargo direnişçilerini ziyaret etti.

Direnen işçiler ücretsiz izne ayırılma nedenlerinin; içeride 200'ün üzerinde insan çalışıyor pandemi sürecinde ve ekonomik krizden kaynaklı iş bulamama korkusu yaşayan biz işçiler üzerinde patronlar ve müdürler sürekli mobink uyguluyor. Çalışır iken suyu dahi kendi paramız ile satın alıyoruz mesaiye kaldığımız zaman akşam yemeği olarak 1 adet kuru poğaça veriyorlar, servis aracı ya çıkarılmıyor ya da her bölgeye verilmiyordu. müdürler tarafından sürekli hakarete uğruyoruz sinkaflı sözler söylüyorlar. Şoför ve muavinlerin yemekhanede yemek yemeleri yasaklandı aylık 140'ar tl şoför ve muavinlere yemek parası ödüyorlar. Corona ile ilgili hiçbir hijyen önlemi alınmıyor Corona hastası olan arkadaşlar işe çağrılıp çalışmak zorunda bırakıldıklarını biliyoruz. Bizler bu insanlık dışı koşullarda çalışmaya karşı çıktığımız için ücretsiz izine ayırıldık. Biz de Kerim arkadaşla hakkımızı savunmak insanca, onurlu bir yaşam için direniş kararı aldık. Şirketin 7 patrondan oluştuğu bunlardan birinin TOMA araçlarının imalatını yapan Katırcıoğlu ailesinin diğer ortaklardan birinin ise Ali Haydar Erdem olduğu ve İzmir Emniyet Müdürü ile yakın dost olduğunu bildiklerini bu alakadan kaynaklıda burada sürekli polis ablukası oluyor dediler.

Direnişçiler ile yapılan sohbette direnme kararı alarak siyasi olarak zaferin kendilerinde olduğu belirtildi ve Direnişler Meclisi, direnişinin 408.gününde olan Turan Aktaş direnişi anlatıldı. Tekrar ziyarete gelineceği belirtildi.

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.