1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Gökhan Güneş Hakkında Çayan Halk Cephesi Açıklaması


AKP HÜKÜMETİ, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, İSTANBUL EMNİYETİ DERHAL AÇIKLASIN; GÖKHAN GÜNEŞ NEREDE? GÖKHAN GÜNEŞ'İ KAYBETMENİZE ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ!

 

Faşizmin geleneğidir; plakasız araçlarla, kimliği belirsiz kişilerle yurttaşları gözaltı bahanesiyle kaçırıp, işkence edip sonra da kaybetmek. Faşizmin sabıkası bu konuda on binlerle ifade edilebilecek kadar kabarıktır bu topraklarda.

Faşizm bu sabıkasına bugün bir yenisini daha ekledi. Gökhan Güneş isimli yurttaş 20 Ocak Çarşamba günü ikamet ettiği İkitelli Mahallesi'nden iş yerinin olduğu Başakşehir semtine giderken indiği otobüs durağından kimliği belirsiz kişilerce "gözaltına alındı" ve daha sonra akıbetiyle ilgili bilgiye ulaşılamadı. Ailesi şu an AKP’nin işkence hanesi olan Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde beklemekte, oğullarının akıbetiyle ilgili bilgi almak, oğullarını faşizmin elinden almak için direnmektedir. Polis ise olayın meydana geldiği andan itibaren Gökhan'ın avukatlarını ve ailesini kaçamak cevaplarla oyalamaya çalışmakta ve olayı örtbas etmek için çaba harcamakta, hatta daha da ileri giderek ailenin kendi imkanlarıyla elde ettiği olay yeri kamera görüntülerini ortadan kaldırmaya çalışmakta, Gökhan'ı kaçıranlara değil kamera kaydını yardım etmek amacıyla aileye verenlere soruşturma açmaktadır.

Kaçırmak, işkence etmek ve sonra kaybetmek bir faşizm geleneğidir. Yapmaya çalıştığınız alçak planlarınızı, kaçırıp 6 ay boyunca işkence yaptığınız, vücudunda yüzlerce yara açtığınız ama halkın örgütlü mücadelesi sayesinde kaybedemediğiniz Ayten Öztürk olayında başınıza yıktık, Gökhan Güneş için de aynısını yapacağız! Gencecik bir insanı kaçırıp, işkence edip sonra da kaybetmenize asla müsade etmeyeceğiz!

Faşist AKP Hükümeti'ne, İçişleri Bakanlığı'na ve kiralık katil sürüsü Polis Teşkilatı'na sesleniyoruz; derhal Gökhan Güneş'i nereye götürdüğünüzü, nerede tuttuğunuzu açıklayın! Arkadaşımızı derhal serbest bırakın! Gökhan Güneş'in başına gelebilecek her türlü olumsuzluktan katil İçişleri Bakanlığı ve onun katil sürüsü polisleri sorumludur, hesabını mahşere bırakmaz misliyle sorarız!

 

GÖKHAN GÜNEŞ'İ KAYBETMENİZE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ!

 

GÖKHAN GÜNEŞ NEREDE, DERHAL AÇIKLAYIN!

 

ÇAYAN HALK CEPHESİ


#GökhanGüneşNerede

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.