1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Devrimci İşçi Hareketi: CHP'li Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin İşçi Düşmanlığından VazgeçCHP'li Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin 4 Ocak 2021 günü belediye meclisi toplantısında yaptığı konuşmasıyla işi, ekmeği ve onuru için direnen Şişli Belediyesi işçisi Turan Aktaş'ın direnişini yalanlarıyla karalamaya çalıştı.

Bir yanda bir cümlesi bir cümlesiyle örtüşmeyen Muammer Keskin diğer tarafta sağlık sorunlarına, yazın sıcağına-kışın soğuğuna, açlığa rağmen bir yılı aşkın süredir devam eden bir direniş var.

Muammer Keskin, 4 Ocak 2021 günü belediye meclisi toplantısında yaptığı konuşmasında aynen şu cümleleri söylüyor: "Dışarda 3 tane insan işten çıkarttık. Bugüne kadar bana gelip soran bir tane meclis üyesi yoktur. "Niye çıkarttınız?" diye. Ben buradan açıklıyorum. Şimdi ilk defa açıklıyorum. Daha önce açıkladım bunu biliyorlar. ...Bir diğeri bu belediyenin başına bela olan bir işin sorumlusudur. Benim değil, sizin hepinizin. Şişli'de yaşayan tüm yurttaşlarımızın gelirlerinden elde edip burayı daha iyi kullanalım dediğimiz bir süreci sabote eden biridir. Ve bize gereksiz bir teklifte bulunmuştur. "Benim çocuğumu işe alın davamı geri çekeyim" dedi. Bende dedim ki "davana devam et çocuğunu işe almıyorum." Takdiri de Şişli halkına bırakıyorum. Size bırakıyorum".

Buradan Muammer Keskin'e Sesleniyoruz:

Turan Aktaş Şişli Belediyesi'nin başına bela olan hangi işin sorumlusu? Belediyeniz çok büyük yolsuzluklara karıştı da onun mu sorumlusu? Yoksa sadece AKP'nin "taşeronu kaldırıyoruz" yalanlarıyla tüm Türkiye'deki belediye işçilerini taşeron şirketlerden belediyelerin özel şirketlerine geçirdiği KHK sonucunda geçiş yaptığı Şişli Belediyesi şirketi olan Kent-Yol AŞ'de önceden çalışan işçilerle aynı işi yapmasına rağmen aynı ücreti alamadığı için haklı bir dava açmış olması mı? Bu davasını Temmuz 2020'de kazanmış olması mı? Yoksa dava sonucunda yıllarca emeğinden gaspettiğiniz maaş farklarını ödemek zorunda olduğunuz için mi? Ya da "eşit işe, eşit ücret" davasını geri çekmediği için işinden, ekmeğinden etmenize rağmen size biat etmeyerek açtığı işe iade davasını da Ekim 2020' de kazanmış olması mı? Her fırsatta haktan-hukuktan-adaletten bahseden CHP'nin üyesi bir belediye başkanı olarak KHK ile Kent-Yol'a geçen 586 işçinin 2018'den beri gaspedilen alacaklarını ödemek zorunda olduğunuz için mi?

Muammer Keskin Adaletsizsin, Hukuksuzsun, Ahlaksızsın, Yalancısın!

Adaletsizsin! Çünkü, yıllarca belediyede çalışan işçiler aynı işi yapmalarına rağmen eşit ücret alamadılar.

Hukuksuzsun! Çünkü, Turan Aktaş'ın kazandığı iki davasının da kararını tanımıyorsun. Ve süreci uzatabilmek için istinaf mahkemesine başvuruyorsun.

Ahlaksızsın! Çünkü, 4 Ocak'taki meclis toplantısında Şişli işçilerine yüksek ücret ödediğinizle övünüyorsun. Yoksulluk sınırının 8.436 TL olduğu bir ülkede işçilerin ek ödemelerle birlikte (yemek, yol, yakıt, aile-çocuk vb.) 5.800 TL maaş ödendiğinden gururla bahsedebiliyorsun. Şişli Belediyesi işçileri belki diğer belediye işçilerinden fazla maaş alıyor olabilir. Ancak bu kesinlikle yoksulluk sınırının kat be kat altında yaşamak zorunda oldukları ve emeklerinin karşılığını alamadıkları gerçeğini saklayamaz.

Yalancısın! Çünkü, Turan Aktaş'ın direnişini yalanlarınla karalamaya çalışıyorsun. Açıkça Turan Aktaş'ın ne yaparak belediyenizin başına bela olduğunu söyleyemiyorsun.

Bir tarafta işçi düşmanlığı yapan CHP'li Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin diğer tarafta işi, onuru ve ekmeği için direnen Turan Aktaş. "Güneş balçıkla sıvanmaz" derler. Hiçbir direniş yalanlar ile karalanamaz. Yalanlarla bitirilemez. Muammer Keskin'in yalanları sadece direnişe ve zafere inancı daha çok artıyor. Haklı olan doğru olan Turan Aktaş ve bu durumda tarihsel olarak er ya da geç kazanacak olan da Turan Aktaş. İstinaf mahkemesi kararı belki Muammer Keskin başkanlığı döneminde gelmeyecek ancak Muammer Keskin tarihin her anında işçi düşmanı olarak anılacak. Muammer Keskin yalanlar söylese de bu direnişin hakkı zaferdir ve zafer direnen işçinin, Turan Aktaş'ın olacaktır!

 

Direnişin Hakkı Zaferdir, Zafer Turan Aktaş'ın Olacak!

İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız!

Devrimci İşçi Hareketi


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.