1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Devrimci İşçi Hareketi Açıklaması Edibe Özçelik'in Katilleri Yargılansın!


17 Ocak 2020 tarihinde AKP’nin halk düşmanı polisleri Hatay’ın Samandağ ilçesinde yaptığı baskınlarla çok sayıda kişiyi evlerinden işkenceyle gözaltına aldı.Basılan evlerden birisi de oğluyla yaşayan Edibe Özçelik'in eviydi.Hatay Samandağ’daki Tekebaşı Halk Meclisine yönelik yapılan operasyonda evinin polis tarafından basıldığı sırada kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti Edibe Özçelik.Edibe Özçelik'in kalp krizi geçirmesine yol açaranlar AKP'nin katil polisleridir.Çünkü evini basan polisler içeride terör estirmişlerdir. Üzerine bir de ambulansın gelmesini engellemiş ve ailenin anneyi kendi imkanlarıyla hastaneye götürmesini de engelleyerek tedavisini geciktirmişlerdir.Edibe Özçelik’i polisler katletti.Savcılık sorgusunda baskın nedenini şu sorularla açıklamış oldular :“Neden Grup Yorum konseri düzenlediniz, neden konser-festival çalışmasına katıldınız” bizler açısından ciddiye alınacak elle tutulur hiçbir tutar yanı yoktur bu baskın nedenlerinin. Amaç gözdağı verip halkta korku ve terör yaratmak olunca her şey mübahtır devlet için. Siz korku yaratmaya çalıştıkça biz cesurlaşıyoruz.

'Emri ben verdim diyenler, Haziran ayaklanmasında Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan, Berkin Elva,Selim Önder,Mustafa Sarı,İrfan Tuna,Mehmet İstif ve Zeynep Eryaşar polis saldırısından kaynaklı şehit düşmüşlerdi. Zeynep Eryaşar da aslında Edibe Özçelik gibi polis teröründen kaynaklı hayatını kaybetmişti. Gezi Parkı'nda bulunan damadı ve çocuklarına destek vermek için, Avcılar'dan başlayan yürüyüşe katıldığı sırada, katil polislerin sıktığı biber gazına maruz kalınca kalp krizi geçirerek ölmüştü. 24 yaşındaki Dilek Doğan da evini bir gece yarısı basan Özel Harekât Polisi Yüksel Moğultay’a “Galoş giyin “dediği için kurşunlanarak ailesinin gözleri önünde katledilmişti. 2018 yılında Küçük Armutlu Mahallesinde kaldığı ev polisler tarafından basılan İbrahim Devrim Top kurşunlanarak katledildi.İnanç Özkeskin'i ailesinin gözleri önünde katlettiniz 3 kurşunla, Günay Özarslan 15 kurşunla katlettiniz ,Sıla Abalay’ı katlettiniz .

Katletme şekilleri değişse de bu kanı akıtanlar değişmiyor!

Halk düşmanları her dönem gencecik insanları, Ana babalarımızın katlediyor!

Bu halkı katliamlarla yenemezsiniz. Halkın yüreğine korku salamazsınız. Biz var oldukça umut da var olacak ve korkularını yenen halkla başbaşa kalacaksınız.

Edibe Özçelik'i katlettiniz ve bir direniş yaratmış oldunuz. Edibe Özçelik'in oğlu Ümit Özçelik, 334 gündür annesinin katillerinin yargılanması için Samandağ meydanında direniyor, gözaltına alınıyor, işkence görüyor. Onun mücadelesi katil polislerin bir daha analarımızı katledememesi içindir. Bu yüzden tüm halkımızı Ümit Özçelik'in direnişine destek olmaya çağırıyoruz.

 

KATİL DEVLET HESAP VERECEK!

EDİBE ÖZÇELİK ÖLÜMSÜZDÜR!

ADALET İÇİN DİRENİYORUZ, ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ!

 

29.01.2021

DEVRİMCİ İŞÇİ HAREKETİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.