1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

TAYAD: Tecride Karşı Olmak Herkesin Sorumluluğundadır

TAYAD’lı Aileler, faşizmin kuyu tipi hapishanelerine karşı kampanyanı sürdürmeye ve ölüm orucu ile süresiz açlık grevi direnişinde olan Özgür Tutsakların sesi olmaya devam ediyor.

TAYAD heyeti, 9 Temmuz’da KRT TV’yi ziyaret ederek ölüm orucu ve kuyu tipi hapishaneler ile ilgili görüşme yaparak bu sorunun haberleştirilmesini talep etmiştir. Lakin haber sorumluluğu olan KRT TV’nin olumlu bir karşılık vermemesi üzerine TAYAD konuyla ilgili açıklamada bulundu.

TAYAD’lı Hasan Basri Yıldız yaptığı açıklamada şunları söylemiştir:

"Biz bugün Nurettin Kaya'nın kuyu tipi hapishanelere karşı direnişini 265'inci gününde KRT televizyonuna geldik.

Dudu Kaya -Nurettin Kaya'nın annesi- ve Cemil Kurt'un babasıyla televizyon kanalına gelip kuyu tipi hapishanelerin haberleştirilmesi gerektiğini, kuyu tipi hapishanelerin bir suç olduğunu, sürekli bir tecridin olduğunu; bu tecridin koyulaştırılmış en ağır tecrit olduğu anlattık. Ama biz bütün bunları anlatmamıza rağmen çok da duyarlı bir karşılık bulmadık. Çünkü 'onların da kendi içlerinde sorunları olduğunu' söylediler. 'Yönetime danışmadan haber yapamayacaklarını' söylediler.

Bu toplumsal duyarsızlığın ülkemizde açtığı sonuçları, sorumluluğunu onların da taşıması gerektiğini biz belirttik.

Buradan şunu söylüyoruz; kuyu tipi hapishaneleri emperyalist politikalardır ve burada çocuklarımızın, arkadaşlarımızın, evlatlarımızın ölmesine izin vermeyeceğiz.

Çünkü emperyalist politikalarla açtıkları F Tiplerinde devrimcileri teslim alamadılar; bugün kuyu tipi hapishanelerle teslim almaya çalışıyorlar.

Ve bunun da toplumsal, siyasi sorumluluğu olan herkesin sorumluluğu olduğunu bir kez daha belirtiyor, Nurettin Kaya'nın taleplerinin derhal kabul edilmesini, kuyu tipi hapishanelerin kapatılmasını istiyoruz.

Söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar."

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.