1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Tahliye Olan Grup Yorum Emekçisi Merve Kurt: Arkadaşlarımızı Zulmün Elinden Alana Kadar Direnişimiz Devam Edecek

Faşizmin devrimci sanata ve sanatçılara aciz saldırısı Grup Yorum’un son 8 yılına baktığımızda daha açık bir şekilde her yanıyla görünmektedir.

Tabi hiçbir saldırı, işkence, tutuklama ve katliam Grup Yorum’u ve devrimci sanatını bitiremedi. Çünkü Grup Yorum halkla bütünleşmiş devrimci sanat anlayışıyla dünden bugüne ve bugünden yarına var olacaktır.

Söz konusu saldırılar ile ilgili Grup Yorum’un Aralık 2023’te başlattığı “İdil Kültür Merkezi Basılmasın! Tutsak Grup Yorum Emekçileri Serbest Bırakılsın!” talepli kampanya bugün tüm kararlılığı ile devam ediyor. Kampanya kapsamında yapılan Süresiz-Dönüşümlü Açlık Grevi eylemi de 193’üncü gününü geride bıraktı.

“Nerede ve ne koşulda olursak olalım, hiçbir güç umudun ezgilerini seslendirmekten bizi alıkoyamaz! Taleplerimiz Karşılanacak! Biz Kazanacağız!” diyen Grup Yorum adına 4 Temmuz’da açıklama yapan Merve Kurt şu sözlere yer verdi:

"Halkımız merhaba; 25 Aralık 2023 tarihinden bu yana başlattığımız Süresiz Açlık Grevi direnişimizin 194'üncü günündeyiz; 30 günlük direnişimin ise 25'inci günündeyim.

Direniyoruz!

Taleplerimiz: İdil Kültür Merkezi'nin basılmaması ve tutsak Grup Yorum üyelerinin serbest bırakılması.

Direnişimiz sürüyor; çünkü komplo tutuklamalar devam ediyor. Bunu 6 Şubat 2024 tarihinde de yaşadık. Yine o gün İdil Kültür Merkezi basılarak 5 kişi gözaltına alındık ve kimi arkadaşlarımız da sokaklardan kaçırıldılar ve 11 Grup Yorum üyesi tutuklandık.

Ülkenin pek çok farklı hapishanelerine sürgün edildik. Erkek arkadaşlarımız 'kuyu tipi hapishanelere', 'yüksek güvenlikli hapishanelere' sürgün oldular. Ve bu nedenle, bu koşullara karşı, insanlık dışı koşulların son bulması için, sevk talepleri için dört arkadaşımız Süresiz Açlık Grevindeler.

Bergün Varan ve Dilan Poyraz'la birlikte Kayseri Kadın Kapalı Hapishanesi'ne sürgün olanlardanız. 2 Temmuz 2024 tarihinde de yani iki gün önce üçümüz tahliye olduk.

Tahliye olduk, çünkü direndik. Direnmeseydik t
ahliye olamazdık.

Kuyu tipi hapishanesindeki ve diğer Grup Yorum üyesi tutsak olan arkadaşlarımız da ancak direnerek alacağız. Başka türlü, direnmeden hiçbir şekilde hak kazanamayacağımızı biliyoruz.

Arkadaşlarımızı hapishanelerden, zulmün elinden çekip alana kadar da direnişimiz devam edecek."


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.