1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Londra Pir Sultan Kültür Merkezi'nden Grup YORUM 'la Dayanışma Pikniğine Çağrı

Grup YORUM Evine Bir Tuğla da Sen Koy!

Tüm Emekçi Halkımız Grup YORUM 'la Dayanışma Pikniğine Davetlidir.

 Sadece Halk Sofrasında Diz kırıp  Ekmeğimizi Paylaşırken; Grup Yorum 'la Kavgamızın, Direnişimizin ve Umudumuzun Türkülerini birlikte söyleyelim. Halk için üreten, halkın değerlerini yaşatan PİR SULTAN'IN Sofrasında birlikte Olalım.

Grup YORUM Kimdir, Ne Söyler?

Bugüne kadar zulme karşı direnenler hep olmuştur. Bunlardan biri de Pir Sultan’dır “Bana bir türkü söyle içinde ‘Şah’ geçmesin, seni affedeyim” diyor Hızır Paşa. Ancak ara­dan geçen yüzyıllara rağmen halk; Hızır Paşa’yı değil, ona karşı söylediği türkünün her mısrasında ‘Şah’ kelimesi geçen türküyü söy­leyerek idama giden Pir Sultan’ı bağrına bas­maktadır.

Yani bugün Pir Sultan türküleri söylemek, aynı zamanda onun yarattığı geleneklere sahip çıkmayı da zorunlu kılmaktadır.

İşte Grup Yorum’un bugüne kadar savunduğu değerlerin kökeninde böyle güçlü bir gelenek var­dır. Yüzyılların imbiğinden süzülüp gelen değerler, ilke ve kurallar vardır. Yazılan her satırın, çalınan her notanın bedeli can bedeli ödenmiştir. Bu nedenle halk için yapılan sanatta, bedel ödemeyi göze almak, hiçbir koşulda değerlerinden ödün vermemek vardır.

Bugün halk düşmanlarının devrimci sanata ve sanatçılara saldırmasının nedeni Anadolu değer­lerine sahip çıkmalarındandır.

Grup YORUM HALK İÇİN SANAT YAPAR. Halk için sanat, halka güç verir. Halkı aydınlatır. Halka moral değerler kazandırır, hakları için mücadele etmesini öğretir. Umut taşır. Estetik bir bakış açısıyla baskı ve sömürünün nedenlerini anla­tır, siyasi gerçekleri açıklar.

Ve tam da bu yüzden, en ön safta saldırır halk düşmanlarına Türkülerimiz.

Grup Yorum’un şehitleri  Helin ve İbrahim, bugüne kadar direnmenin asla teslim olmamanın geleneğini sürdürenlerdendir.   ON 'lar özgürlü­ğün, ADALET 'in  yolunun direnmekten geçtiğini öğrettiler.

ADALET İSTİYORLARDI; Şimdi Herkes ADALET İSTİYOR. Grup Yorum’un bugüne kadar söylediği yüzlerce şarkının simgesidir ADALET.

Grup Yorum’un her bir mikrofonu, sesi, enstrü­manı, nota kağıtları… Hepsi birer silah olup vur­muştur faşizmi tam alnının çatından.

Faşizmin korkusu da, halkın sanatına ve sanatçılarına saldırısı da bundan kaynaklı çok büyüktür.

Yazılan bütün şiirlerde, söylenen bütün şarkılar­da Helin ve İbrahim yaşayacaklar! Çünkü artık ON'lar  halkın bağrına gömülerek ölümsüzleştiler.

“Bizim diyeceğimiz tek bir şey var tüm dünyaya, Antarktika'dan Latin Amerika’ya; Grup Yorum ’u kimse susturamaz, Ya Zafer Ya Ölüm!'' diyerek Ölümsüzleşen; 9. Notası  Helin BÖLEK ve  Yıldızlı Yürek İbrahim GÖKÇEK 'le  BİRLİKTE  Olalım![blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.