1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İngiltere Türkiye Elçiliği Önünde Tutsakların Talepleri Haykırıldı Ve Sivas Katliamı Lanetlendi

İngiltere'de Türkiye Elçiliği önünde S, R, Y Kuyu Tipi Hapishanelere Karşı Direnen Nurettin KAYA'nın Talepleri Haykırıldı ve 31 Yıl Önce Sivas'ta 33 aydın ve sanatcımızı Yakan Güruh Lanetlendi, Yaktıran Faşist Devlet Teşhir Edildi.

 

AKP faşizmi Türkiye'deki  F tipi Hücre Tipi hapishaneler yerine "S, R, Y Kuyu Tipi Hapishaneler açarak  Devrimci Tutsakları Teslim almaya çalışıyor. Lonrdra'da Tecrit ve Teslim alma politikasına karşı Direnen Özgür Tutsaklar yalnız olmadığı belirtildi, AKP Faşizmi protesto edildi.

 

  5 Temmuz Cuma günü, İngiltere Halk Cephesinin Türkiye Elçiliği önünde gerçekleştirdiği eylemlerle "Devrimci Tutsaklar Yalnız Değildir" ve "Kuyu Tipleri Kapatılsın" sloganlar haykırıldı.

Yapılan konuşmalar ile Özgür Tutsakların talepleri dile getirildi. 2 Temmuz Sivas Şehitleri de anıldı.

Faşist AKP'nin Faşist Polislerinin hukuksuzca Demokratik Kurumlara ve Evlere yapılan ev baskınları ve işkenceyle gözaltıları da protesto edildi.

Konuşmada; "2 Temmuz'da 31 yıl önce Sivas'ta 33 gencimizi, sanatçımızı, aydınımızı yakan güruha zemin hazırlayan ve örgütleyen işbirlikçi Faşist Devlettir" denildi. "

"Yine AKP faşizminin Faşist polisleri ev baskınları ve işkenceyle gözaltına alarak, bizi yıldıramaz. Siz hukuksuz işbirlikçi hırsız, katilsiniz, karanlık, zorbalığı ve zulmü temsil ediyorsunuz. Er ya da geç gerçeğin, haklının karşısında yenileceksiniz.

Bugün Nurettin Kaya Dünya ve Türkiye haklarının haklı ve meşru mücadelesini veriyor ve kale gibi duruyor.  Özgür Tutsak Nurettin Kaya Ölüm Orucunun 260. Gününde barikatın en önünde Türkiye ve Dünya Halkları için DİRENİYOR.

Sizlere hiç boyun eğmedik eğemeyeceğiz. Çünkü biz HALKIZ VE HAKLIYIZ, Çünkü biz geleceği ve aydınlığı temsil ediyoruz. Yaşasın Ölüm Orucu Direnişiniz, Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz" denildi.

Türkiye'nin değişik bölge ve illerinde yapılan Kuyu Tiplerine karşı; Özgür Tutsaklar Süresiz Açlık Grevleri ile direnişler devam ediyorlar.

Eylemde pankart açıldı, Filistin bayrağı ve Cephe Flamaları tutuldu. Grup Yorum'dan marşlar ve direniş Türküler çalındı.

Sivas’ta Yakan ve Yaktıran Faşist Devlettir!

Tecrit İşkencedir, Tecrite Son!

 S R Y Kuyu Tipi Hapishaneler Kapatılsın!

Sevkler ve Sürgünler Durdurulsun!

Baskınlar ve Gözaltılar Bizleri Yıldıramaz!

Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur!

İngiltere Halk Okulu Temsilciliği

7 Temmuz Pazar 2024[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.