1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Hatay Grup Yorum Gönüllüleri: Meydanlarda Grup Yorum’un Türküleriyle Haykırmaya Devam Edeceğiz


Samandağ’da her yıl Evvel Temmuz Festivali kapsamında düzenlenen Grup Yorum konseri bu yıl da keyfi gerekçe ile devam etti.

Konuyla ilgili 8 Temmuz’da açıklama yayınlayan Hatay Grup Yorum Gönüllüleri şu açıklamada bulundu:

 

Grup Yorum’a Olan Düşmanlığınız Halka Olan Düşmanlıktır!

Evvel Temmuz kapsamında gelenekselleşen Grup Yorum konserine bu yıl da keyfi olarak izin verilmedi.

Grup Yorum’u istediğiniz kadar engelleyin, halkın gönlünden, işçi ve emekçilerin mücadelesinden, türküleriyle greve duran emekçilerin halayındaki coşkuyu silemezsiniz, engelleyemezsiniz.

Samandağ Kaymakamlığına yapılan başvuruya “uygun değildir” cevabı verildi.

Uygun Olmayan Nedir?

Kaymakamlık dâhil bugüne kadar engellenen, yasaklanan ve saldırıya uğrayan konserlerinin hiçbirine gerekçe gösteremediniz, gösteremezsiniz de.

Halkın geleneklerini, direnişlerin yanı sıra adaletsizliğe ve yozlaşmaya karşı devrimci sanatla tavır koyan Grup Yorum’un konser ve programlarını elbette gerekçelendiremezsiniz. Sadece “Uygun Değildir” ibaresini koyabilirsiniz.

Biz Grup Yorum Gönüllüleri olarak, Hatay Samandağ’da Yorum’un türküleriyle umut bulduk, yozlaştırma politikasıyla teslim alınmak istenen, aşk-sevgi adı altında sevginin ve emeğin içinin boşaltıldığı ve uyuşturucu ile beyinleri teslim alınmaya çalışılan gençliğe umudu ve sevdayı taşıdı, taşımaya da devam edecek.

Evvel Temmuz Festivali’nde bugüne kadar yaptığımız festivallerde alternatif olmayı hedefledik.

1- Ülke genelinde festivallerde yozlaşmaya açık büyük içki firmalarının sponsorluğuyla yapılan konser ve festivallere alternatiftir.

2- Bugüne kadar düzenlediğimiz hiçbir konserimizde halka ve halkın değerlerine herhangi bir saldırıya izin vermedik, olmadı da.

3- Festivalimiz bugüne kadar Adalet Mücadelesinin, Anti-Emperyalist Mücadelenin ve Emperyalist Saldırganlığa Karşı Mücadeleyi Büyüten Hedefler Koymuştur!

4- Bugün ise Hatay dâhil 11 ilde on binlerce canımız depremde katledildi, hayatta kalan halkımızın barınma hakkını ‘Rezerv’ adı altında gasp ediliyor.

5- Deprem sonrası Grup Yorum’un ülkede ve Avrupa’da verdiği konserlerden edindiği gelirle Hatay’da kurduğu mahalleye tahammül etmediniz, halkın Grup Yorum öncülüğünde ve emeği ile geçici de olsa barınma sorunlarına dahi tahammül edemediniz.

Bu Düşmanlık Sadece Grup Yorum’a Değil, Halka Yapılan Düşmanlıktır!

Biz Grup Yorum ve gönüllüleri olarak depremde hayatını kaybedenler için, hayatta kalıp barınma hakkı için direnen ve mücadele eden tüm halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Festivallerimizde burjuvazinin yoz kültürüne karşı alternatif olmaya ve bunu meydanlarda Grup Yorum’un türküleriyle haykırmaya devam edeceğiz.

Grup Yorum Halktır Susturulamaz

Türküler Susmaz Halaylar Sürer

Hatay Grup Yorum Gönüllüleri

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.