1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Grup Yorum Faşizmin Sansürüne ve Engellemelerine Karşı Direnmeye Devam Edecek


Faşizmin Grup Yorum üzerindeki sistematik saldırıları, işkenceleri, tutuklamaları yetmezmiş gibi tutuklu Yorum emekçilerinin mektuplarını ve paylaşımlarını da sansürlerle ve alçak-aciz uygulamalarıyla engellemeye çalışmaktadır.

Söz konusu sansür ve keyfi engellemeler ile ilgili Grup Yorum emekçilerinden Merve Kurt, Süresiz-Dönüşümlü Açlık Grevinin 30’uncu ve son günü olan 4 Temmuz’da yaptığı açıklamada şu anlatımda bulundu:

"Üreten, yaratan, direnen halkımız, merhaba!

Bugün Süresiz-Dönüşümlü Açlık Grevimizin 194'üncü günündeyiz, 30 günlük açlık grevimin ise son günündeyim.

Direnmeye devam ediyoruz, çünkü baskılar, tutuklamalar, komplolar son bulmuş değil. Bunlara ek olarak bir yandan da sansüre maruz kalıyoruz. Sansür ve engellemeye maruz kaldığımız yerlerden biri de Kayseri Kadın Hapishanesi'ydi.

Dilan'ın, Bergün'ün ve benim göndermiş olduğumuz arkadaşlarımıza, tutsak Grup Yorum emekçilerine gönderdiğimiz mektuplar her türlü engellemeye maruz kaldı ya da gidenler iki ayda, üç ayda bir gitti. Bunun yansıra da çoğunlukla karalama kararları verildi.

En son 6 Haziran'da başlatmış olduğum direnişimi anlattım basına, on farklı yere mektuplar gönderdim. Ve bunların hepsi engellemeye, karalamaya maruz kaldı.

Karalamada şunlar yazıyordu: 'Grup ……… Merhaba, nasılsın?' dışında, Grup Yorum'un adının geçtiği, arkadaşlarımızın direnişini, yaşadığımız baskı, zulmü, kuyu tipi hapishaneleri anlattığımız satırlar, aynı zamanda arkadaşlarımıza yazdığımız umutlu satırlar engellemeye neden oldu.

Yani o an için hapishane müdürü sesimizi kısmış olabilir, o anda 30 günlük direnişimizi, genel direnişimizi duyuramamış olabiliriz. Ama bugün yine buradayız, sesimizi duyurmaya devam ediyoruz.

Ne AKP faşizminin ne de hapishane müdürünün, hapishanelerin bu şekilde baskıları sesimizi kısmama, bize boyun eğdirmeye güçleri yetmeyecek.

Türküler Susmaz, Halaylar Sürer diyoruz!"

 

Merve Kurt açıklamasının ardından vatanımızın aydın sanatçı şairi olan Nazım Hikmet’in “Açlık Ordusu Yürüyor” şiirini okudu.

Nazım Hikmet şiirinde diyor ki;

Açlık ordusu yürüyor

yürüyor ekmeğe doymak için

ete doymak için

kitaba doymak için

hürriyete doymak için.

Yürüyor köprüler geçerek kıldan ince kılıçtan keskin

yürüyor demir kapıları yırtıp kale duvarlarını yıkarak

yürüyor ayakları kan içinde.

 

Açlık ordusu yürüyor

adımları gök gürültüsü

türküleri ateşten

bayrağında umut

umutların umudu bayrağında.

 

Açlık ordusu yürüyor

şehirleri omuzlarında taşıyıp

daracık sokakları karanlık evleriyle şehirleri

fabrika bacalarını

paydostan sonralarının tükenmez yorgunluğunu taşıyarak.

Açlık ordusu yürüyor

ayı ini köyleri ardınca çekip götürüp

ve topraksızlıktan ölenleri bu koskoca toprakta.

 

Açlık ordusu yürüyor

yürüyor ekmeksizleri ekmeğe doyurmak için

hürriyetsizleri hürriyete doyurmak için açlık ordusu yürüyor

yürüyor ayakları kan içinde.

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.