1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Buca Yüksek Güvenlikli Hapishanesi Direnişe Saldırarak Suç İşlemektedir!

6 Şubat komplosuyla tutuklanan Oktay Kelebek, Grup Yorum emekçisi Cem Dursun ve prostat kanseri 78 yaşındaki TAYAD’lı Mehmet Güvel 24 Şubat tarihinde Marmara Kapalı Hapishanesi’nden sürgün sevkle Buca Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’ne götürülmüştü.

Buca Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’ne sürgün edilen Oktay Kelebek ve Grup Yorum emekçisi Cem Dursun 24 Şubat’ta S, Y, R ve Yüksek Güvenlikli OLMAYAN bir hapishaneye sevk talebiyle süresiz açlık grevine başladı.

Direnişin ilk beş gününde tekli hücrelerden tutulan tutsaklara su dahi verilmezken direnişin kazanımı olarak üçlü hücreye geçtiler. Ancak direnişin sesinin duyulmasını istemeyen Buca Yüksek Güvenlikli Hapishane idaresi günde sekiz kez kapı döven ve slogan atan direnişçilere sürekli soruşturma açarak direnişi sessizliğe boğmak istedi. BAŞARAMADI! Süresiz açlık grevi direnişçileri soruşturmalar ve verilen iletişim cezalarına rağmen kapı dövmeye ve slogan atmaya devam ediyor.

Direnişin 130. günü olan 2 Temmuz’da açılan bu soruşturmalardan kaynaklı İzmir Adliyesi İnfaz Hakimliği’ne giden Cem Dursun ile aynı ringe bindirilen ve psikolojik sorunları olan adli bir tutsak “terörist” diyerek Cem Dursun’a saldırmaya çalışmıştır.

Adliye dönüşünde ise her tutsağın ayrı ayrı parmaklıklı hücrelerde bekletilerek tek tek kapı altı denilen yerden hücrelerine götürülmesi gerekirken ve bugüne kadar da bu şekilde uygulanırken 2 Temmuz günü hapishane idaresine jandarmanın yaşanan saldırı girişimini ve önlem almalarını söylemelerine rağmen psikolojik sorunları olan tutsak ayrı bir hücreye konulmadan kapı altında bekletilmiştir. Süresiz açlık grevi direnişinin 130. gününde olan Cem Dursun’un kapı altına getirilmesiyle bu adli tutsak hapishane idaresinin gözleri önünde yeniden saldırmıştır.

Bu saldırı basit bir psikolojik sorunları olan adli bir tutsağın saldırısı denilerek basitleştirilemeyecek kadar planlı bir saldırıdır. Jandarmanın uyarısına rağmen önlem almayan Buca Yüksek Güvenlikli Hapishane idaresi bu saldırının önünü açmış ve asıl olarak S, Y, R ve Yüksek Güvenlikli OLMAYAN bir hapishaneye sevk talebiyle süren direnişe saldırmıştır.

Saldıran psikolojik sorunları olan bir tutsak gibi görünse de asıl saldıran BUCA YÜKSEK GÜVENLİKLİ HAPİSHANE İDARESİ’dir.

 

BUCA YÜKSEK GÜVENLİKLİ HAPİSHANE İDARESİ
DİRENİŞE SALDIRARAK DİRENİŞİ KIRMAYA ÇALIŞMAKTADIR

Bu saldırı hapishane idaresi tarafından organize olarak hazırlanmış bir saldırıdır.

Sevk haklarının uygulanması için 130’lu günlerinde hücre hücre eriyen bedenleriyle direnen direnişçilere saldırmak ACİZLİKTİR, KORKAKLIKTIR!

Bu saldırının sorumlusu başta dört ayı aşkın süredir S, Y, R ve Yüksek Güvenlikli OLMAYAN bir hapishaneye sevk talebini kabul etmeyen Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve Buca Yüksek Güvenlikli Hapishane İdaresi’dir.

Buca Yüksek Güvenlikli Hapishane İdaresi psikolojik sorunları olan adli bir tutukludan medet umacak kadar ACİZDİR!

Buca Yüksek Güvenlikli Hapishane İdaresi sadece şeker, tuz, limon, su, çay kullanan süresiz açlık grevi direnişçileri Oktay Kelebek ve Cem Dursun’a direnişin 120’li günlerinden itibaren “fındıklı” akide şekeri ve çürük limon verecek kadar AHLAKSIZDIR!

Yaşanan bu saldırı ve gerekli iaşelerin verilmemesini 4 Temmuz günü ziyaretçilerine anlatan Oktay Kelebek ve Grup Yorum emekçisi Cem Dursun bu saldırılarla direnişi kıramayacaklarını vurgulayarak sevkleri gerçekleşene kadar direnişe devam edeceklerini bir kez daha belirtmiştir.

S, Y, R ve Yüksek Güvenlikli OLMAYAN bir hapishaneye sevk talebiyle direnen süresiz açlık grevi direnişçileri Oktay Kelebek ve Grup Yorum emekçisi Cem Dursun’dan pis, kanlı ellerinizi ve direniş kırıcılığı yaptığınız küçük oyunlarınızı çekin.

Bir kez daha söylüyoruz BAŞARAMAYACAKLAR!

 


Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.