1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa'da Bizim Gençlik Dergisinin 46. Sayısı Çıktı!


Avrupa'da yaşayan gençliğin sorunlarını, bu sorunların nedenini ve çözümünü anlattığımız derginin 46. sayısıyla tekrar karşınızdayız.

Farklı konuları ele aldığımız, ülkemizden ve Dünya'dan haberlerle geldik.

Avrupa'da yaşayan yabancı gençler olarak günlük hayatımızda bir çok sorunla karşı karşıya kalıyoruz. Irkçılık yaşıyoruz. Kimlik sorunu yaşıyoruz. 'Kara kafalı' olduğumuz için polis şiddetine maruz kalıyoruz ve çok daha fazlası...

Yaşadığımız bu düzende kendimizi zaman zaman yalnız ve terk edilmiş hissediyoruz. Okulda yaşadığımız rekabet ve baskı, aile ve arkadaşlarımızla yaşadığımız sorunlar... Her şey bir yük haline gelmeye başlıyor. Küçük şeyler büyük sorunlara dönüşüyor...

Konuşacak, anlatacak ve paylaşacak kimseyi bulamıyoruz çünkü bu düzen bize babana bile güvenme' diyor.

 

Avrupa'da Bizim Gençlik dergisi olarak, gençliğe bu sorunları yaşarken yalnız olmadığını anlatmak istiyoruz. Her birimiz benzer sorunlar yaşıyoruz. Bu bir tesadüf değil.

Sorunlarımız aynı çünkü kaynağı aynı. Tüm sorunları yaratan yaşadığımız bu düzendir. Kapitalizmdir.

Avrupa'da Bizim Gençlik Dergisi olarak sorunlarımızı anlatmakla kalmıyoruz. Bu sorunları nasıl çözebileceğimizi de anlatıyoruz.

HER SORUNUMUZUN ÇÖZÜMÜ BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKMAK YANİ ÖRGÜTLENMEKTİR!

Dergimizin bu sayısında dezenformasyona özel olarak vurgu yapıyoruz. Suriye ve Donbass hakkındaki gerçekleri baş yazımızda açıklıyoruz.

Aynı zamanda bu sayımızda Ülkemizdeki Dev-Genç'lilerin tutuklanma nedenlerini yani 'Büyük Suçlarını' da açıklıyoruz.

 

Hayatımızın her alanında her sorunumuza karşı örgütlenmeli ve kendi komitelerimizi kurmalıyız diyoruz ve sizi dergimizin yeni sayısıyla baş başa bırakarak, öneri, eleştiri veya düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için bize ulaşabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.

 

İyi Okumalar!

 

Avrupa da Bizim Gençlik Dergisinin 46. Sayısını Okumak için TıklayınızEtiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.