1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Dev-Gençliler Almanya'nın Frankfurt Şehrinde Irkçılığa Karşı Gençlik Pikniği Düzenledi

Düzenlenen piknik öncelikle Filistin'de katledilen 35 bin şehit ve tüm dünya devrim şehitleri için 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı. Ardından Filistin'de yapılan katliamlara dair bir açıklama okundu. Filistin açıklamasının ardından Almanya başta olmak üzere tüm Avrupa'da yaşanan ırkçılık ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada Irkçılığa Karşı Avrupa Dev-Genç saflarında örgütlenmeye çağrı yapıldı.

Ardından piknik, hazırlanan folklor gösterisi ile devam etti. Folklorün ardından ise davul zurna ile herkes halaya katıldı.

Daha sonra bir yemek arası verildi. Yemek arasında pikniğe gelen aileler ve gençler sohbet etti.

Yemek sonrasında esrarın yasallaştırılması ile ilgili bir yazı okundu ve Almanya'da yürürlüğe giren esrar yasasının kaldırılması için gelenlerden imza istendi. İki genç gelenler arasında imza kampanyasını dolaştırarak imza topladı.

Ardından pikniklerimizin vazgeçilmezi oyunlara geçildi. İlk olarak halat çekme oyunu oynandı. Pikniğe gelenler 2 gruba ayrılarak halat çekme oynadılar. Aynı zamanda etrafta kendi pikniklerine gelen bazı aileler de bu oyuna katıldı. Halat çekme oyunu sonrası yumurta taşıma oyunu da oynandı.

7'den 70'e herkes oyunlara katıldı. Bu coşkunun üzerine davul zurna çaldı ve yine dışarıdaki ailelerin katılımı ile halaylar çekildi.

Yaklaşık 40 kişinin katıldığı piknik Grup Yorum'dan şarkılar söylenerek bitirildi.

Aynı zamanda piknikte dergi, kitap, bildiri, broşür ve kupaların olduğu bir siyasi stand da vardı. Standın etrafındaki pankartlarda ise "Irkçı Katiller Cezalandırılsın! Birleşelim, Mücadele Edelim" ve "Genciz, Devrimciyiz, Emperyalizmin Korkulu Rüyasıyız" pankartları asılıydı. Ayrıca Filistin ile ilgili iki döviz asılmıştı.

IRKÇILIĞA KARŞI AVRUPA DEV-GENÇ SAFLARINDA ÖRGÜTLENELİM!

YAŞASIN DEV-GENÇ!

YAŞASIN DEV-GENÇLİLER!


    
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.