1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Oktay Kelebek Ve Cem Dursun’un Süresiz Açlık Grevinin 100. Gününde Direnişin Sesi Küçükarmutlu Mahallesi’nde Halkımıza Ulaştı

 

“DİRİ DİRİ BETONMEZARLARA GÖMÜLMEYECEĞİZ” diyerek Buca Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’ne sevk oldukları 24 Şubat 2024 tarihinden itibaren süresiz açlık grevi direnişinde olan Oktay Kelebek ve Cem Dursun’un direnişlerinin 100. Günü olan 2 Haziran günü İstanbul Küçükarmutlu Mahallesi’nde halkımıza direniş anlatıldı.

Oktay Kelebek ve Cem Dursun’un halkımıza dağıtılması için hapishaneden gönderdikleri şekerler ve direnişin 100. gününde olduklarına dair kâğıtlar küçük poşetlere konularak kırmızı kurdelelerle poşetler bağlandı.

Ayrıca Oktay Kelebek ve Grup Yorum emekçisi Cem Dursun’un halkımıza yazdıkları mektup ve şekerler kapı çalışmasıyla halkımıza ulaştırıldı.

Oktay Kelebek ve Cem Dursun’un;

 

“Gökyüzü izlemiyor bizi penceresinden

            demir parmaklıklar, tel örgüler birer muhafız

    Değmiyor güneş bile tenimize, ısıtamıyor

            duvarlarla çevrelenmişiz, geçirgenlik sıfırın altında

    Havanın dostluğuysa dozunda, bir kuşun kanadı altında”

 

Aileden, dosttan, yoldaştan ve de doğadan tümden uzaktayız. Bu betondan tabutta sessizliğe gömülürken biz ve çekilirken ayağımızın altındaki toprak hepten, geriye insana dair tek bir şey kaldı elimizde. O da insan özgürlüklerinin sonuncusu olan direnme özgürlüğümüzdü. Biz de 100 gündür açlığımızla bunu kullanıyoruz. Ateşte ve karda dövülerek tecritte, kişiliklerimizi ezmek, kendi akıllarına uygun bir şekle sokmak istediler. Buna izin veremezdik. 

Onurumuza ve kişiliğimize sahip çıkmak için direnme zorunluluğunu kavrayarak bu kararı aldık. Ve aldığımız karar gereği, şu an tutuklu bulunduğumuz Buca Yüksek Güvenlikli Hapishanesi’nden arkadaşlarımızın bulunduğu ve S, Y, R tipi ve Yüksek Güvenlikli OLMAYAN bir hapishaneye sevk olana kadar direnişimize devam edeceğiz.

Ve şunu da eklemeliyiz ki, sağlığımız ve yaşamımızda meydana gelecek olumsuz sonuçlardan, sevk talebimize kulaklarını tıkayan muhatapları Adalet Bakanlığı, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve Buca Yüksek Güvenlikli Hapishane idaresi sorumludur.”

Diyerek direnişi anlattıkları mektuplar ve direniş şekerleri 20 ailenin evine ulaştırıldı.[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.