1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Nurettin Kaya’nın Vasisi TAYAD’lı Caner’den Açıklama: İsteği Yerine Getirilmiyor...


Faşizmin Kuyu Tipi Hapishanelerine Karşı ölüm orucunun 243’üncü gününü geride bırakan Nurettin Kaya’nın vasisi olan TAYAD’lı Ayşe Lerzan Caner, 22 Haziran’da son hapishane görüşmeleri hakkında halkımıza açıklamada bulundu.

TAYAD’ın kurumsal sosyal medya hesaplarında yayınlanan videoda L. Caner şu açıklamada bulundu:

"Merhabalar, ben Nurettin Kaya'nın vasisi Lerzan Caner.

Dün (21 Haziran) Nurettin Kaya'yı ziyaret ettim, Bolu F Tipi Hapishanesi'nde. Nurettin Kaya'nın sağlık durumu gerçekten kritik bir aşamaya gelmiş, ayakları şiş, tişörtünün üstünden bile kaburga kemikleri görünüyor, ağzında yaralar var. Ve bütün bunlara rağmen hapishane idaresi çok duyarsız davranıyor. O'na ne havalı yatak verildi ne istediği şekerler verilmiyor ve kemikleri ağrıyor, ayaklarında da geceleri çok ağrılar oluyor. Buna rağmen hiçbir isteği yerine getirilmiyor.

Aslında Nurettin Kaya'nın talepleri çok basit; daha önce birlikte Erzurum Dumlu 1 No'lu Yüksek Güvenlikli Hapishanesi'nde olan diğer iki arkadaşının da kendisi gibi ailesine yakın, arkadaşlarının olduğu bir hapishaneye sevk edilmelerini istiyor. Ve 'Bunun için ölmek mi gerekiyor?' diye soruyor.

Bunun bir an önce yerine getirilmesini istiyoruz, yoksa gerçekleşebilir ve yasal hakları olan bu sevk yüzünden Nurettin Kaya ve diğer Süresiz Açlık Grevinde yüzlü günleri aşan tutsaklar yaşamlarını kaybedebilir.

Ve bunun sorumlusu da Adalet Bakanlığı, hapishane idareleri olur.

Onun için Nurettin Kaya'nın talepleri bir an önce kabul edilsin.

Kuyu Tipi Hapishaneler Kapatılsın!"


Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.