1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Nurettin Kaya Adalet Bakanlığının Kararlarıyla Katledilmek İsteniyor; Keyfi Kararlardan Vazgeçin

Faşizmin S-R-Y Kuyu Tipi Hapishanelerine karşı ölüm orucu direnişinde olan Özgür Tutsak Nurettin Kaya, 25 Haziran’da direnişinin 250’inci gününü geride bıraktı.

Direnişinin 250’inci gününde vasisi olan TAYAD’lı Lerzan Caner’le telefon görüşmesi yapan Kaya, hapishanede yaşadığı keyfi baskıları ve durumunu anlattı.

Nurettin Kaya ve Lerzan Caner’in telefon görüşmesinden:

Nurettin Kaya: İyi olmaya çalışıyoruz, bizde değişen bir şey yok. (…)

'Yaşıyor musun, nefes alıyor musun, çemkiriyor musun?' diye iki saatte bir geliyorlar, kontrol ediyorlar. Biz de insanlar rahatsız olmasın, bütün yaşamları zehir olmasın diye yatağı mecburen alt kata taşıdım, orada yatıyorum şu anda.

Lerzan Caner: Alta siz indirdiniz yatağı yani?

Nurettin Kaya: İndirdik, çünkü görmezlerse kapıyı açacaklar, her iki saatte bir kapıyı açmak yaşamın zehir olması tamamen uykusuz ve bitap düşmelerine neden olur. Böyle bir şey olmaktansa ben yatağı aşağıya indirdim, şimdilik yerde yatıyorum.

Bari hastane yatağı, şu ortopedik yatak sorunu çözülene kadar bir yatak koyayım da yer çekmesin diye. Ona da 'bakacağız' dediler de ne zaman bakarlar ne yaparlar ne ederler bilmiyoruz.

Bunlar sorun çözümü noktasında çok mahir insanlar değil, biliyorsunuz yani. Halâ hiçbir şey çözme noktasında bir adım atmış, bu noktada da çok fazla zeki oldukları da söylenemez.

Biz de çözümler üretmeye çalışıyoruz, ama bakalım bu çözümler nereye kadar kâfi gelecek bilmiyoruz.

İlerleyen günlerde, yani şimdi görüntü… Şimdi farklı bir şey çıkartırlar, çıkartırlar da çıkartırlar.

Şimdi de soruyorum 'Neden bakanlık yeni bir talimatname gönderdi, kaygı mı endişe mi?' diye. Yani bu kadar kaygı-endişe duyuyorsanız sorunu çözsünler yani.

Sorun çözülene kadar sürekli böyle şeylere başvurmak daha mı iyi?

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.