1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Multi Kulti Fest (Kültürler Arası Festival)

 16.06.2024 Pazar Günü Avusturya'nın Neunkirchen bölgesinde

10.su Düzenlenen Multi Kulti Fest (Kültürler Arası Festival) 500 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Sabahın erken saatlerinde başlayan hazırlıkların ardından Festival Alanına 4 adet çadır kuruldu, bu yıl kurulan her çadırın bir de ismi vardı. Halkımızın kendi emeği ile evlerinde hazırladığı birçok lezzet Halk Sofrası ve Sırasıyla Kanatçı Haydar, Dönerci Nuri Usta, Çaycı Ali Usta, Gözleme Evi gibi isimlerle hazırlanan yiyecekler satışa sunuldu.

Ayrıca Festival Alanına Anti Emperyalist Cephe, Halk Okulu.ve BKG "(Bağımlılıktan Kurtuluş Gönüllüleri)" masaları da imza ve Devrimci Tutsaklara kart ve mektuplar yazılması için hazır bulundular.

Festivale Bağımlılıktan Kurtuluş Gönüllülerinin oluşturduğu Tokat Yöresine ait bir halayla başlandı.

Daha Sonra ise Festival Sunucuları Açılış Konuşmasını Gerçekleştirmek üzere sahneye çıktılar.

Yapılan Açılış konuşmasında, ilk olarak Halkımızın Kurban Bayramı kutlandı.

"10 su Düzenlenen Multi Kulti festin bu yıl ki temasının Bağımlılığa Karşı Mücadeleye adandığı vurgulandı, dünyanın her yerinde uyuşturucu ve her türlü Bağımlılığın yaygınlaştırılmasının devletlerin politikası olduğu ve buna karşı halkın birleşmesi ve mücadele etmesi gerekliliği vurgulandı, bizler Bağımlılığa Karşı BKG Olarak bir mevzi oluşturduk ve bu mevzide birlikte mücadele etmenin önemini bir kez daha sizlere buradan belirtmek istiyoruz denildi."

Yapılan konuşmaların ardından sahneye Avusturya'da müzik çalışmalarını sürdüren ve kendisini Neşet Ertaş müziklerini seslendirerek tanıtan Ali Ekici sahneye davet edildi. Yaklaşık 45 dakika boyunca türkülerini sahneden seslendiren Ali Ekici büyük bir beğeni ile karşılandı.

Ali Ekici’nin ardından sahneye Avusturya Halk Cephesi adına bir konuşma geliştirildi. Yapılan konuşmada;

 "Merhaba Halkımız bir kez daha burada bu Festival alanında sizlerle beraber olmaktan onur duyuyoruz. İlk olarak Kurban Bayramınızı kutluyoruz. Daha Özgür ve Adaletin sağlandığı bir Dünyada Kutlayacağımız nice bayramlarında geleceğine olan inancımızla sizleri selamlıyoruz. Düzenlenen bu festival. Ülkemizde ve yaşadığımız Avusturya’da başta olmak üzere   Yaşanan tüm sorunların ele alındığı bir Festival olma özelliğini sürdürüyor.

Bu yıl ki teması ise Bağımlılığa Karşı oluşturulan bir Festival olma özelliğini taşıyor. Avusturya Halk Cephesi olarak Ülkemizdeki Hapishaneler sorununu Direnen Devrimci Tutsakları sahiplenmek ve onların sesinin her yerde duyurulmasının önemi ve şu an süren Ölüm Orucu Direnişinde olan Nurettin Kaya'nın ve süresiz Açlık Grevi Direnişinde olan Tutsakların taleplerinin kabul edilmesi ve mücadelemizi hep birlikte zafere taşıyabileceğimizin önemi dile getirildi. 

Türkiye Faşizminin F-Tipi Hapishaneler politikasının Direnen Devrimci Tutsaklar Tarafından Boşa çıkarılmasının Ardından Bu kez de Ülkemizde S, R, Y, Kuyu Tipi hapishaneler açıldı. Bu Hapishanelere karşı da direnişler başladı ve devam ediyor Direnen tüm Devrimci Tutsakların taleplerinin Derhal kabul edilmesi çağrısı yapıldı" Yapılan konuşmanın ardından Festivale 30 dakikalık bir ara verildi.

Aranın ardından Festivalin Geleneksel yarışmaları yapıldı. ilk olarak bazı sponsorların yolladığı hediyelerin olduğu bir çekiliş gerçekleştirildi. Ardından penaltı atışları ve halat çekme yarışı yapıldı. Penaltı ve Halat yarışı kazananlarına hediyeler verildi.

Festival Alanın da çocuklar için yüz boyama, Go-kart arabaları ve aynı zamanda büyük bir Oyun Balonu hazırlandı. Festival boyunca çocuklar doyasıya eğlendiler.

Verilen aranın ardından sahneye Türkiye’den Festivale katılmak için gelen Sanatçı Dostumuz ERCAN AYDIN ve Hollanda'dan SÜVARİ ÖZTÜRK sahneye davet edildi.

Yaklaşık 1 saat boyunca sahneden Karadeniz ve Grup Yorum’a ait olan birçok parçayı seslendiren Sanatçı Dostlarımız programlarına 30 dakikalık bir ara verdiler.

Programın bu bölümünde ise Bağımlılığa Karşı Kurulan BKG Gönüllüleri adına 2 annemiz bir konuşma gerçekleştirdiler. Annelerimiz de ilk olarak Halkımızın Kurban Bayramı’nı kutlayarak:

"Bizler anneler olarak çocuklarımızın uyuşturucu ve tüm bağımlılıklarından kurtulmaları adına mücadele ediyoruz. Hiç kimse bize ve çocuklarımıza bulaşmaz diye düşünmesin. Emperyalistler her türlü pis ve yozlaşma politikalarını yaymak için her gün yeni yöntemler üretiyorlar. Uyuşturucu kullanımının her geçen gün daha da arttığını 10 yaşında ki çocuklara kadar indiğini ve tehlikenin her geçen gün daha da artacağı ve buna karşı daha güçlü bir şekilde birleşerek mücadele edilmesi gerektiğini vurguluyoruz. Bizler Anneler olarak bu mevzide bize güç vermenizi birlikte mücadele  etmeli ve sesimizi yükseltmeliyiz çağrısı yapıldı.

Yapılan konuşmaların ardından sahneye tekrar Ercan Aydın ve Suvari Öztürk çağrıldı. Sanatçı Dostlarımız ikinci bölümde yine sevilen parçalardan oluşan bir repertuar ile orada bulunan halkımıza 1 saatlik güzel bir program sundular. Sanatçı Dostlarımız son olarak İtalyan Halk Marşı olan çav bella ve  Grup Yorum un Haklıyız Kazanacağız  Marşını sahneye davet ettiği çocuklarla ve sahnenin önüne çağırdığı kitle ile birlikte seslendirdi.

10 su Düzenlenen Multi Kulti Fest yapılan kapanış konuşması ile son buldu. Bir sonra ki yıl buluşmak üzere katılan tüm misafirlere teşekkür edildi.

Avusturya Bağımlılığa Karşı Kurtuluş Gönüllüler

(BKG) 












[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.