1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İngiltere’de Türkiye'deki Kuyu Tipi Tecrite Karşı 254 Gündür Açlığı İle Özgür Tutsak Nurettin Kaya İçin Masa Açıldı

İngiltere’de Türkiye'deki Kuyu Tipi Tecrite Karşı 254 Gündür AÇLIĞI İle Direnen Devrimci Tutsak Nurettin KAYA İçin Masa Açıldı.

29 haziran Cumartesi günü Türkiyeli halkımızında yoğun yaşadığı mahalle olan Woodgreen mahallesinde Adalet Mücadelesini can bedel savunan Devrimci Tutsak Nurettin Kaya’nın AÇLIĞININ 254. gününde açıldı.

Açılan masada, Direnen Özgür Tutsakların "Oktay Kelebek ve Grup YORUM emekçisi Cem Dursun, Cemil Kurt ve Alişan Gül'de arkadaşlarının “kuyu tipi olmayan” bir hapishaneye sevk edilene kadar Süresiz Açlık Grevinde!" yazılarının resimlerinin yer aldığı pankartta "İngilizce ve Türkçe "Siyasi Tutsaklara Özgürlük, Nurettin Kaya'nın Yaşamı Kritik Durumda, Türkiye’de S R Y Hapishanelere Karşı Direniş Büyüyor, Özgür Tutsaklar Yalnız Değildir!" yazıları da yer aldı. Açılan masa süresince, onlarca İngilizce ve Türkçe bildiri dağıtıldı.

Yoğun bir mahalle olduğu için, İngiliz solundan değişik ülkelerin inanç grupları da masa açmışlardı. Öncellikle masalar ziyaret edilip onlara bilgi ve bildiri verildi. Hemen her gurubun masasında İsrail Siyonizm’inin katliamlarını lanetleyen ve Filistin halkını destekleyen içerikte bildirileri ve Filistin  bayrakları vardı. Bizim masamızda da Filistin ve Che flaması olması, açılan masaya ilgi ve merak edip bildiri almalarına neden oluyordu.

NURETTİN KAYA: “TALEPLERİMİN KARŞILANMASI YERİNE ÖLÜP, ÖLMEDİĞİMİ KONTROLE GELİYORLAR” diyor.

"Nedir Nurettin Kaya'nın talepleri;

 S, R, Y, Yüksek Güvenlikli Kuyu Tipi Hapishanelerin kapatılmasıdır.

S, R, Y, Yüksek Güvenlikli Kuyu Hapishaneler; Siyasi tutsakların ölüme mahkûm edildiği, tecrit işkencesinin en yoğun yaşandığı, hasta tutsakların daha çok hastalandığı ölüm hapishaneleridir.

Sürgün sevkler durdurulsun istiyor. Tutsak, ailelerinin yaşadığı bölgelerde olan hapishanelere ve ziyaret günlerinde ulaşım sorunları yaşamamak istiyor.

Adil yargılanma hakkı ve tüm hasta tutsaklar serbest bırakılsın istiyor. Herkesin adil bir şekilde 

yargılanama hakkı vardır.

Tüm hasta tutsakların bağımsız hekimlerce sağlıklı koşullarda tedavi edilme hakkı vardır. Bugün binlerce hasta tutsak tedavi olamadığı için hapishanelerde ölüme mahkûm ediliyor."

Emperyalistlerin politikası olan S R Y tipi hücre hapishaneler genel olarak halka yönelik saldırıların, özelde Devrimci Tutsakların kişilik ve kimliklerine yönelik bir saldırı olduğu için Tüm Halkımızı ve Devrimci Demokrat kamuoyunu ilgilendirmektedir.

Nurettin Kaya'nın talepleri haklı, meşru ve kabul edilebilir olmasına rağmen AKP iktidarı Nurettin Kaya'nın taleplerine hiçbir karşılık vermeyerek katletmek istiyor.    Biz Nurettin Kaya'nın katledilmesine izin vermeyelim...

Tutsaklarımıza Taleplerine Sahip Çıkalım...

 İngiltere Halk Okulu Temsilciliği

30 Mayıs 2024
Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.