1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Haydar Demiray İçin Adalet Bakanlığı Önünde Eylem

19 Haziran Çarşamba günü, 129 yasaları kaldırılsın komitesi olarak, Haydar Demiray'ın eşi Sonnur Demiray ile birlikte Adalet Bakanlığı önündeydik. Anti-faşist tutsak Haydar Demiray 13 Mart'tan beri bulunduğu Düsseldorf Ratingem hapishanesinde kendisine dayatılan Tek tip elbiseye karşı açlık grevinde.

Tek tip elbiseyi çıkardığı ve bu onursuzluğu kabul etmediği için hapishane idaresi tarafından her türlü keyfi baskı ve işkenceye uğruyor. Mektuplar verilmiyor, mektuplar için çeviri parası isteniyor. Telefon, havalandırma ve görüş hakkı gasp ediliyor. Haydar Demiray Tek tip elbisenin zorunlu olmayan bir hapishaneye sevk edilmek istiyor. Bizler de bu direnişi destekliyoruz. Haydar Demiray’ın dışarıdaki sesi oluyoruz. Hapishanelerdeki tutsakların sağlıktan temel ihtiyaçlarına ve taleplerine kadar her şeyden o eyaletin adalet bakanlığı sorumludur. Bu nedenle eylemimizi adalet bakanlığı karşısında sürdürdük. Marşlar ve Almanca konuşmalar ajitasyonlar ile direnişi duyurduk, adalet bakanlığından taleplerimizi ilettik. Haydar Demiray’ın başına gelecek herhangi bir şeyde adalet bakanlığının da sorumluluğu olacağını açıkladık. Aynı zamanda yaklaşık 1 saat süren eylemde direnişi anlatan bildiriler dağıttık ve çevremizdeki insanlar ile konuşmaya durumu anlatmaya çalıştık.

Eyleme toplam 10 kişi katıldı.

HAYDAR DEMIRAY YALNIZ DEĞİLDİR!

DİRENİŞE SES OLALIM! HAYDAR DEMİRAY'IN HAKLI VE MEŞRU TALEPLERİ KABUL EDİLSİN!

TEK TIP ELBİSE DAYATMASINA SON VERİLSİN!

129 yasaları kaldırılsın komitesi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.