1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Anti-Emperyalist Cephe Yunanistan Atina Hukuk Üniversitesi'nde FİLİSTİN/DİRENİŞ EKSENİ/SURİYE'DEN GELİŞMELER Konulu Bir Etkinlik Düzenledi

Etkinliktex Anti-emperyalist Cephe'nin 26 Nisan-7 Mayıs 2024 tarihleri arasında Suriye'ye yaptığı ziyaret konusunda bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca etkinlikte 2011 yılından bu yana Suriye Halkının emperyalizme ve Siyonizme karşı verdiği direniş anlatıldı. Suriye konusunda emperyalizmin dezenformasyon politikası anlatıldı. Emperyalizmin ve Siyonizmin suçlarına değinildi. 7 Ekim'den bu yana Filistin direnişinin geldiği aşama, ABD-NATO-AB emperyalizmine karşı direnen tüm halklara destek olmak, direnişin sesini duyurmak da etkinliğin amaçları arasında yeraldı.

Etkinlikte Suriye'deki Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Siyasi Büro Üyesi ÖMER MURAD ve Suriye Arap Yazarlar Birliği Başkanı MUHAMMED AL-HURANİ'nin yanı sıra Suriye'deki geziye  katılan Anti-emperyalist Cephe üyesi KONSTANTİNA KARTSİOTİ konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinlikte konuşmacıları tanıtan KONSTANTİNA KARTSİOTİ Filistin'in kurtuluşu için mücadelenin öneminden, antiemperyalist mücadelenin tüm dünyada desteklenmesinden bahsetti. Filistin ve Suriye'deki halkın NATO-AB emperyalizmine ve Siyonizm'e karşı savaştıklarını ve tüm Direniş örgütlerini desteklemek gerektiğini anlattı. Konstantina Kartsioti, Suriye ve Filistin'deki mevcut durumu dile anlattı. Antiemperyalist Cephe, Halk Cephesi ziyareti ve Grup Yorum'un Üniversiteler içinde verdiği konser hakkında konuştu. Şam, Halep, Lazkiye, Maaloula gibi Suriye'nin farklı bölgelerindeki ziyaretler hakkında ayrıntılı bilgilendirme yaptı. Emperyalizmin ve işbirlikçilerinin Suriye topraklarını nasıl işgal ettiğine ve aynı zamanda halkın direnişe nasıl devam ettiğine değindi. Suriye halkının, Filistin halkı ve Direniş Ekseni'ni destekleyen tüm ülke ve örgütlerle birlikte mücadeleye devam ettiğini ifade eden Konstantina Kartsioti Filistin’de, Suriye’de, Yemen’ de, Donass’ta, Latin Amerika’da, Afrika’ da, Yunanistan’da Türkiye’de, tüm halkları emperyalizme ve işbirlikçi iktidarlarla karşı birleşmeye, savaşmaya ve kazanmaya çağırdı. 

KONSTANTİNA KARTSİOTİ, Suriye'deki Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Siyasi Bürosu üyesi ÖMER MURAD ile başlayan diğer konuşmacıları dinleyicilere tanıttı. Gazze ve Batı Şeria'daki direnişin son durumu, tüm Filistin Direniş Taraftarlarının Filistin halkıyla birlikte mücadele ettiklerini, Siyonist katillerin soykırımı sürdürdüğünü ancak direniş güçlerinin Siyonist işgal ordusuna karşı mücadeleye devam ettiğini anlatan Ömer Murad, Siyonizm ve emperyalizmin tüm Gazze'yi yok etmek istediğini, çünkü Filistin Halkının asla teslim olmayacağını bildiklerini söyledi. Ayrıca Direniş Ekseni'nin öneminden, Filistin ve 7 Ekim Mescid-i Aksa operasyonlarının Suriye, Yemen, Lübnan, İran ve Irak direniş örgütlerle birlikte bir mücadele olduğunu söyledi. Siyonizm'in yenilgiye uğrayacağını, çünkü tüm Filistinlilerin 76 yıldır işgal ve katliamlara karşı savaştığını ve topraklarını asla terk etmeyeceklerini belirtti. Etkinliğe katılma fırsatı bulduğu için teşekkür ederek etkinliğin tüm katılımcılarına selamlarını iletti.

Daha sonra söz alan Suriye Arap Yazarlar Birliği Başkanı MUHAMMED-AL HURANİ'ye geçildi. Mohammed Al-Hurani, Antiemperyalist Cephe'nin düzenlediği bu etkinliğin onurlu bir etkinlik olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı ve tüm katılımcıları selamladı. Filistin'in Özgürlüğünün sadece Filistinliler için değil, dünyadaki tüm özgür insanlar için emperyalizm ve Siyonizm tarafından ezilye çalışılan bir dava olduğunu belirtti. Filistin'de, Suriye'de, Yemen'de, İran'da, Irak'ta, Lübnan'da, Güney Afrika'da, Latin Amerika'da vb. gördüğümüz gibi emperyalizmin halkın mücadelesiyle yenileceğini belirtti. 2011'den bugüne kadar Suriye'deki durumu, emperyalizme ve Siyonizme karşı mücadelenin nasıl olduğunu, emperyalizmin işbirlikçilerine karşı nasıl direnildiğini ve kazanıldığını, hala dezenformasyona karşı nasıl mücadele ettiklerini anlattı. Suriye'nin Direniş Ekseni'nin bir parçası olduğunu ve emperyalizme ve Siyonizme karşı mücadeleye devam edeceklerini belirtti. ABD'nin Suriye'de hala işgal altında olduğunu ve Türkiye'nin işbirlikçilerinin  hala Suriye topraklarını nasıl işgal ettiğini de sözlerine ekledi. Konuşmasının sonunda, Filistin'in yanında duran halkların, üniversite öğrencilerinin ve ortak düşman emperyalizme karşı mücadele eden tüm halkların tüm uluslararası dayanışmasını selamlıyoruz dedi.

Konstantina Kartsioti sonra izleyicilerin sorularını cevapladı.

Atina Hukuk Üniversitesi'ndeki Etkinliğe 70'den fazla kişi katıldı. 

Sıyası gruplar, NATO'ya Karşı Grubu, Komünist Devrimci Grubu, İşçi Grubu T-34, Halk Aksyon, Kesintisiz Mücadele ve birçok enternasyonalist ve Filistinli ve ayrıca gençlik ve gazeteciler.

Emperyalizme, Siyonizme ve faşizme karşı birleşelim, savaşalım ve kazanalım.

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.