1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Anti Emperyalist Cephe’nin Suriye’de Yapmış Olduğu Konuşmayı Paylaşıyoruz

Anti Emperyalist Cephe adına 26 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında Suriye ziyaretinde Konstantina Kartsioti’nin  yapmış olduğu konuşmaları yayınlıyoruz.

“İlk olarak şunu söylemek istiyorum; Suriye’de Filistin’de emperyalizme ve Siyonizme karşı mücadelede şehit düşenleri selamlıyoruz.

Burada kendimizi misafir gibi görmüyoruz. Sanki kendi vatanımızda gibi hissediyoruz kendimizi. Biz emperyalizm, Siyonizm ve Faşizme karşı mücadelemize devam ediyoruz ve bu mücadeleyi yükseltmek istiyoruz. O nedenle Suriye’deyiz.

Halep'teki Konuşmada; "Burada Halep’te görüyor ki bir tarafta AKP faşizminin suçlarını açıkça görebiliyoruz. Sadece Türkiye faşizmi değil, ABD, AB ve tüm emperyalist ülkeler buradaki zenginlikleri petrolü çalıyorlar. Biz bu suçları unutmayacağız ve bu suçların hesabını soracağız.”

Şam'daki Konuşmada;"Anti Emperyalist Cephe Halkı olarak Tüm Ortadoğu Halkını selamlıyoruz ve tüm şehitleri saygıyla selamlıyoruz.

Tüm Filistin direniş halkı 75 yıldır işgal altında ama Emperyalizme ve Siyonizme karşı direniş devam ediyor. 7 Ekim direnişini selamlıyoruz. Direniş Ekseni ülkeleri ve halkları selamlıyoruz
2011'den Şam'da direnen halk dünyaya çok büyük bir örnek oldu. Çünkü ABD emperyalizmi ve işbirlikçileri kirli bir savaş yürütüyorlar. Ama Suriye halkı bu kirli oyuna karşı direnişiyle boşa çıkardı." denildi. 
Lazkiye'deki konuşmada ise; " Biz buraya Filistin ve Suriye halkına destek vermek ve ABD -AB emperyalizmine ve Siyonizme karşı karşı mücadeleyi yükseltmek için geldik. Dezenformasyona karşı Suriye halkının sesini duyurmak için buradayız."  denildi.


Suriye Programına Anti Emperyalist Cephe, Halk Cephesi ve Grup Yorum katıldı.

Grup Yorum Halep, Şam ve Lazkiye'de üniversitelerde üç konser verdi

Halep, Şam, Lazkiye'de yapılan etkinliklere toplam 2500 kişi katıldı

Emperyalizme ve Faşizme Karşı Mücadele Etmek Suç Değil Görevdir

Halep'teki Konuşma:Lazkiye'deki Konuşma:

Şam'daki Konuşma:

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.